Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » PS2 Slim [Chippelt] konzolra...

Ano Nym kérdése:

PS2 Slim [Chippelt] konzolra játék írás DVD-R?

Figyelt kérdés

Régi PS2-m már írtam rá régen és ment is, azonban most elhagyott az "erőm" --- Szerencsém ---


Lemez:

Maxell DVD-R 16X Teljes Felületén Nyomtatható Lemez


Szoftver:

Nero, ImgBurn, Alcohol 120%, ...


írási sebesség:

3x, 4x, 1x, 16x, 8x


Akármit próbáltam nem működik, jelenleg 5 DVD-t lőttem el.


Tehát chippes PS2-re szeretnék DVD-t írni :)



2020. jan. 5. 18:42
 1/3 K Laci válasza:

Első lépés mindenképpen kell. [link]

[link]


Második: Nekem ImgBurn, Dvd Decrypter volt jó.

2x 4x írás a bevált.

De szerintem 16x dvd nem jó. Max 8x dvd vagy 4x dvd a legjobb.

2020. jan. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A régebben írt játékokat lejátssza még? Mert nekem is valószínűleg a chippelt PS2 slimem olvasója halt meg sajnos.... korábban simán vitte az írt lemezeket, aztán egyre kevésbé indultak el a játékok, és végül már a régebben gond nélkül elinduló játékokat se indította el, akadozva pörgette a lemezt is. :(


Írásnál próbáltam Alcohol 120%-al és ImgBurn-nel is, mindkettő működött.

Én is feláldoztam pár DVD-t, mire rájöttem, hogy valójában nem a programmal vagy a DVD lemezzel van baj, hanem a gépemben lévő DVD íróval. Egy másikkal gond nélkül meg tudtam írni a lemezt, és a PS is lejátszotta. A CD/DVD olvasód jól működik?


Az írásnál ha jól emlékszem a legjobb, ha a lemeznek megfelelő, lehető leglassabb sebességgel írod. Azt hiszem én 3-4x sebességgel írtam anno. Alcohol 120%-nál érdemes külön kiválasztani a típusnál a PlayStation 2-t.


A lemez márkája szerintem mindegy, én TDK lemezre írtam, mert az volt itthon, de a használtan vett PS2-höz Maxell DVD-re írt lemezeket kaptam, és mindegyiket gond nélkül vitte. (amíg fel nem adta a harcot...)

2020. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Elsőhöz csatlakozva: 16x sebességű DVD szerintem sem jó, és csak egy oldalon írható, egyszerű DVD-vel érdemes inkább próbálkozni.
2020. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!