Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem eredeti windows értékesíté...

Nem eredeti windows értékesítés legális?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy ha letöltök ncoreról egy windows 10-et és azért hogy azt feltegyem egy gépre pénzt kérek az legális? Ha egy cég/vállalkozás csinálj ilyet az nem kap büntetés? (A legtöbb helyen 10.000Ft környékén kérnek el windows telepitésért de egy eredeti 15 körül van)

2020. jan. 8. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne ncore-ról? Legálisan le tudod tölteni a microsoft oldaláról is. A gond a kulccsal lesz.
2020. jan. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:
100%
Ha az nCore-on valamiféle manipulált változat van fent, az szerintem eleve szembe megy a licenccel, tehát aktívan részt veszel egy jogsértésban, attól függetlenül, hogy kérsz-e érte pénz, vagy sem – akkor is, ha a kérdésedtől eltérően úgy tekinted, hogy tulajdonképpen nem a Windowsért, hanem csak a telepítés során végzett „munkádért” (a rááldozott szabadidődért) kérsz fizetséget. A dolog másik fele, hogy ebben az országban rajtad kívül is akad még egy-két ember (lehet akár három is), aki a jogtisztaság csúcsra járatása nélkül telepíti és/vagy használja, mégsem esik le óránként az ágyáról a lelkifurdalás okozta rémálmok hatására. Nem egészen világos, mit céloz a kérdés. Számlát akarsz adni? Ne tedd. Egy vállalkozásnak többféle lehetősége is lehet, hogy olcsóbban mérje a legális Windowst, az ár még nem bizonyítja a sumákolást. Kis sufnicégek talán megengedik maguknak, de ha rajtakapják őket, igenis, csúnyán pórul járhatnak.
2020. jan. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem a kérdést. Jelenleg 1500-2000ft-ért lehet venni teljesen jogtiszta Windows 10 kulcsot (magánszemélyektől) vatera, hardverapró, ebay stb.

Ez Európában legális.

Ennek lehet firtatni a mivoltját, viszont! A lényeg hogy aki egy ilyen kulcsot használ annak jogtiszta operációs rendszer lesz a gépén. És nekünk csak ez számít.

Az hogy te leszedsz valami wint torrentről, nem értem hogy jön egy üzletszerű vállalkozáshoz?

Vagy azt hiszed a helyi PC boltos gyerek az enkórról töltögeti a wnit? :D

Mikor az MS honlapjáról bárki letöltheti legálisan...

A torrentre is pont ugyan azt pakolják fel ami az MS honlapján van, egészen odáig legális a dolog (akár még a torrentes változatot is beaktiválhatod egy kulccsal, hogy jogtiszta legyen) még valamilyen törést vagy aktivátrot nem használsz hozzá.


Akik üzletszerűen foglalkoznak ezzel, azok pont nem torrentről töltögetett KMS aktivátoros wint pakolnak a kliensek gépeire, hanem nagy tételben beszerzett 500-1000 forintos kulcsokat használnak (vagy még olcsóbbat).

Azt mondod 10 ezer egy telepítés?

Abból legyen 1000 a kulcs, és kb fél órás melóért 9 ezret zsebre is vágott az illető, számlásan, leadózva.

Ezért nem értem, hogy miért szarakodnak még mindig (főleg a nethuszár hülye gyerekek) ezekkel a KMS és társai Windowsokkal, mikor egy közepes BigMac menü áráért full jogtiszta operációs rendszerük lehetne, elméletileg addig még létezni fog a win 10.

És akkor nem kell fél napot elbäszni azzal, hogy szarakodjál minden hülyeséggel, meg KMS-el beaktiváld. Na meg rettegni hogy éppen milyen turpisságot rejtettek el a törésben, vagy ha valami mókolt win akkor éppen milyen huncutság miatt fogja összefosni kék halállal magát a géped napi 10x.

2020. jan. 8. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És én mint magánember tudok 1000-2000 forintért windows kulcsot venni ha igen akkor hol?
2020. jan. 8. 08:37
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Majd meglátogatlak és a beszélőn megbeszéljük.. ;)
2020. jan. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézzük sorba:


1. Nem legális lopott szoftvert telepíteni.

2. A telepítő lemez bármikor letölthető a Microsoft oldaláról.

3. Több szerviz jelzi, hogy csak telepít, az aktiválás nem része az árnak.

4. Magasabb benne van az aktiváló kód ára is ami pár ezer forint.

5. Legtöbb esetben felhasználható újratelepítés vagy upgrade céljából a "gyári" windows kód ami a gépre van ragasztva.

2020. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!