Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha kitörlök valami fájlt a...

Ha kitörlök valami fájlt a Lomtárból, akkor az onnan hova jut? A nagy "semmiségbe"?

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 01:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem. A gépednek a legmélyére,ahol nem foglal helyet és te sem találod meg csak úgy.Nem tudom pontosan,hogy hová vándoról,de van egy olyan program,hogy get data back.Ez több éves törölt fájlokat is visszahoz a gépedre. Szal ott vannak azok.:DD
2010. júl. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sehova, ugyanott marad. Csak a program megjelöli a program által foglalt lemezszektorokat felülírhatónak. Úgyhogy ha valami új kerül a lemezre, akkor akár oda is rakhatja.

Így nem sok esély van visszahozni törölt adatot, hogyha már lementettél mást is a meghajtóra. Ha még nem, akkor annyi az egész, hogy a helyreállító program leszedi róla a felülírható jelzést.

2010. júl. 22. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
előttem szóló közel jár a valósághoz, mert valóban sehova nem kerül, csak módosul az állapota, felülírhatóvá válik a szektor. viszont kb 8-szoros újraírás után nem lehetséges csak az adat visszanyerése. természetesen ezek már nagyüzemi méreű recovery munkák, melyek többszázezer forintba kerülnek.
2010. júl. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem nem áll szándékomban ezeket visszahozni ,csak érdekel hogy hova tűnnek ,miután a lomtárból IS kitöröltem őket
2010. júl. 22. 02:28
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A fájlrendszerből a rá mutató bejegyzés törlődik, a merevlemezen (vagy akármilyen háttértáron) a hozzá tartozó lemezterület szabaddá lesz nyilvánítva, tehát a tartalma végülis ott marad, csak a rendszer üresnek látja, és semmi nem gátolja meg, hogy felülírják.

Egyébként ezért van az, hogy a lomtárból törölt fájlokat is még vissza lehet hozni, mert fizikailag nem törlődik. Sőőt, még a fájlrendszer-bejegyzés sem törlődik fizikailag, csak logikailag.

2010. júl. 22. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

De ezt szerintem a kérdező nem tudja elképzelni :D Ő úgy gondolja, hogy a fájlok valami tárgyak, amiket a rendszer ide-oda pakolgat a vinyón...

Az adattárolás alapjaival kéne kezdeni.

2010. júl. 22. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerűen: a merevlemezt, mint adattárolót képzeld el úgy mint egy vonat, ami embereket szállít, a fájlokat pedig úgy, mint az utasok, akik tovább akarnak menni, mint amennyire szól a jegyük.

A kalauz mindig tudja, hogy melyik hely kell üres legyen.


Szóval felszállnak az emberek (a fájlok) elfoglalják a saját helyüket, amit a kalauz ad nekik. (hely nélküli jegyük van :D) Amikor odáig jutottunk, hogy eddig szólt a jegyük (törölted az illető fájlokat), akkor a kalauz már egyből tudja, hogy az a hely üres kell legyen. (de nem szól, mert úgyis van hova ültetni az utasokat akik még felszállnak. De a főnöknek (neked) azt mondja, hogy ezek az utasok már nincsennek a vonaton - vagyis, hogy már nincsennek a lemezen ezek a fájlok...) Ellenben mikor utasok szállnának fel, felállítja a lejárt jegyű utasokat (amennyit kell), és a helyükre ülteti az újakat. (ekkor válik valóra az, hogy a fájl ténylegesen törlődik, az utas ténylegesen le kell szálljon...)


A valóság kicsit bonyolultabb, de remélem így megérted... :D Normálisan: a fájlredszernek van egy része, ahol a fájlok leírását, és a szabad helyek fizikai helyét tárolja. Mikor törölsz egy fájlt, csak innen törli ki a fájl bejegyzését, és a fájl helyét megjelöli szabad helyként (hogy írható legyen). De a fájl tartalma még ottmarad valahol a lemezen...

2010. júl. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
75%
egyetértek az elöttem szólókkal.:)
2010. júl. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó,de akkormost hány éves a mozdonyvezető???......:D
2010. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod mik is a fájlok? Adatállományok. A gép az adatokat bitek formájában tárolja. A bit az vagy 0 vagy 1, vagy van jel vagy nincs jel, ebből nagyon sok van, ezt dekódolja a gép. A merevlemez egy nagy mágnesen korong, erre 'veszi fel' a gép az adatokat. A korong területe szektorokra van osztva, a gép pedig feljegyzi, hogy melyik szektorba melyik fájlt tette. Ezt fájltáblázatnak hívják, itt tartja nyilván a fájlokat a gép. A nagy fájloknak több szektor kell és azért tart sokáig betölteni egy játékot, mert sok adatot kell beolvasni. Amikor a lomtárat üríted, a gép úgy veszi, hogy ezek az adatok már nincsenek, de nem 'nullázza le' a lemezen azt a helyet, ahol a fájlok voltak, mert az sokáig tartana. Csak kitörli a fájlok bejegyzéseit a fájltáblázatból. Ez a hely onnantól üresnek számít, felül lehet írni. Ezek a visszaállító programok átkutatják a lemezt olyan adatok után, amiket kitöröltél, de még nem lettek felülírva. Nekem a Recuva nevű program van, ingyenes és jó.
2010. júl. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!