Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdemes az integrált vga-t...

Érdemes az integrált vga-t letiltani biosban?

Figyelt kérdés
Van valami hátránya ha folyton engedélyezve van akkor ha van video kártya a gépben? Illetve ha letiltom és esetleg tönkre megy a video kártyám kép nélkül hogyan tudom újra engedélyezni? Csak bios reset?

2020. jan. 20. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Persze, mert zabálja a memóriát! Ha videókártyát használsz, alap, hogy letiltod az alaplapit a bios-ban!


Persze, kinyomod a bios szemét, na és... az úgysem határoz meg semmit, max újra beállítod a boot sequencia-t, ha esetleg külső egységről boot-olsz.

2020. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:
100%

Kosszerű alaplap/videokártya párosok már automatikusan csinálják ezt az engedélyezést letiltást, annak megfelelően melyikbe érzékelnek video kábelt.


És természetesen semmit nem fog soha tönkretenni.

2020. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
A fenti hozzászóláshoz annyit tennék hozzá, hogy valóban, van már ilyen alaplap, de pl én 3 év vett alaplapon kénytelen voltam letiltani, mert nem lőtte ki automatikusan. Mindenesetre érdemes letiltani.
2020. jan. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A biosban két dolgot lehet ezzel kapcsolatban állítani: az egyik az elsődleges videomegjelenítő. Szerintem ez már egy évtizede is így volt: a berakott videokártya lesz az elsődleges kimenet alapbeállítás szerint.

A másik (és talán fontosabb) beállítás hogy mi történjen a proci harmadát kitevő áramkörökkel ekkor. Videokártyát használva videomegjelenítésre nem kellenek, de bizonyos láncolt feladatokban többször erősebbek mint a cpu. Bizonyos CAD és egyéb progik ezt ki is tudják használni. Ekkor biosban érdemes engedélyezni a multi gpu módot. Ekkor a win feladatkazelőben két gpu is megjelenik. A videokártya számolja a videot, az igp a speciális számításokat aminek semmi köze a vga-hoz. Viszont a negatívuma hogy néhány régi buta programot ez megzavarhat, nem tudja melyik végzi a videomegjelenítést.

2020. jan. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!