Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Free sync es monitor nvidia...

Free sync es monitor nvidia kártyához?

Figyelt kérdés

sziasztok, a gépem tulajdonsagai ryzen 7 3700x gtx 1660ti es 16 giga ram, egy 32 es 2k felbontású 144hz es free sync es monitort néztem ki, tudom hogy a mai játékoknál nem fogom kihasználni a 144hz et a nagy képfrissítés meg a multihoz kell, a kérdés az lenne h nagyon fog ingadozni az fps(single/multiban) ha nincs jelen semmilyen sync ? és mutatkozik e majd valamilyen látványos negativuma ? egyébként a monitor tipusa AOC CQ32G1

köszönöm ha szántok rám egy kis időt



2020. febr. 3. 13:41
 1/3 meszike91 ***** válasza:

"kérdés az lenne h nagyon fog ingadozni az fps(single/multiban) ha nincs jelen semmilyen sync"


Nem annak ehhez nincs köze.


"és mutatkozik e majd valamilyen látványos negativuma ?"


Tearing. Guglizz rá, egyes képkockák úgy jelenhetnek meg!


Elvileg amúgy már az nvidia kártyák is támogatják a free syncet.

2020. febr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen olvastam, de nincs rá garancia ha jól tudom. És ha veszek egy fullos full hd s monitort akkor is valoszinu a tearing? Mert sztem full hd ban tartana a 144 fps
2020. febr. 3. 17:36
 3/3 Adam1c1 ***** válasza:
FreeSync az AMD Radeon kártyák alá van. Létezik köztük kivétel, de nem egy bőségtár az említett monitor leírása, szóval én nagyon nem bíznék benne vakon. Gsync-et célozd meg, az való Nvida alá, de persze az lehet többe fog kerülni mint az egész géped. Egyébként ez a technológia a stuttering effektust hivatott kiküszöbölni, no meg igen, a képtörést is. Kikapcsolt Vsync mellet, a te 144Hz -es monitorodon ezt a képkockaszámot elérni nem képes géped miatt, a 30-40 FPS ingadozás meg fogja akasztani a játékot egy-egy pillanatra. lagolni fog. Viszont ha van ilyen monitorod, akkor ez a technológia hozzá fogja igazítani a monitorod képfrissítési képességeit a videó kártyádhoz, hogy te mindig annyi FPS-t láss, mindenféle zavaró jelenség nélkül, amennyit képes a géped kisajtolni magából. Viszont sajnos bármennyire is feneketlen a zsebed, ez sem ennyire egyszerű. Ugyanis lesz olyan minitor, ami adott képkockaszám alatt szarik rád, és nem avatkozik be. Olyan lesz, mintha nem is működne a FreeSync, meg a Gsync. Ha szerencséd van, akkor a gyártó a saját oldalán feltüntette ezt. Ha meg nem, akkor zsákbamacska. Youtube-on ajánlom a témában neked RP's Lair, és Karak92 -t.
2020. febr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!