Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A laptoptom miért nem a...

A laptoptom miért nem a beépített videókártyát használja?

Figyelt kérdés

Van egy integrált intel és egy beépített NVIDIA videókártyám. Már komolyan mindent megnéztam a gépen és elvileg az NVIDIA kártyát kéne használnia. Részletesen amit beállítottam:

1. Az NVIDIA vezérlőpulton a 3D beállításoknál beállítottam, hogy a Nagy teljesítményű kártyát használja.

2. A Sorround, PhysX konfigurálásnál is a GeForce-t állítottam be és hozzárendeltem a PhysX-hez.

A dolog ott kezd érdekes lenni, hogy futtattam egy dxdiag-ot és ott azt mutatja hogy van egy 1.-es és egy 2.-es kijelzőm. Az egyeshez az intelt, a ketteshez az NVIDIA-t rendeli. Na én erre bementem a kijelző beállításokba, ahol a kiválasztható kijelzők közül csak az 1.-est lehettett választani (ami logikus, mert csak egy kijelzőm van) viszont ott nem tudtam beállítani hogy az "1-es kijelzőn" fusson az NVIDIA. Nekem úgy tűnik, mintha futna mind a kettő videókártya, csak a nagy teljesítményű valami nem létező kijelzőn. Próbáltam letiltani az intel kártyát, ami után még mindig nem futottak programok az NVIDIA GPU tevékenység ablak szerint. Ott csak egy-két Windows alapprogram fut. Akinek van ötlete, hogy mi a sz@r van, az ossza már meg legyen szíves.



2020. febr. 8. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Fizikailag az Intel kimenetére kapcsolódik a saját kijelző, az Nvidia pedig a HDMI-kimenetre.

A kimenetet nem tudod "átdugaszolni" (mint egy asztali gépen), így ez van.

2020. febr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semi csoda, a kettő között nincs átjárás.
2020. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
BIOS / UEFI felületen sincs semmi ezzel kapcsolatban?
2020. febr. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy nagy tech mester, szóval nagyon is lehet, hogy nem értelek titeket. Most azt akarjátok mondani, hogy: ez van.. a dedikált kártyát fizikálisan szar helyre illesztették be? Vagy mi? Kétlem, hogy ha egyszer van beillesztve videókártya, azt ne lehetne az integrált fölé helyezni a rendszerben. Most fejtsétek már ki, hogy mi a helyzet, meg hogy mit kéne csinálni.
2020. febr. 8. 15:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Az Intel GPU a saját kijelzőhöz való, képességei azzal összhangban vannak. Felesleges is lenne szerintem az Nvidiát használni hozzá.

A HDMI-kimenet meg arra való, hogy külső akármit köthess rá, azt egy nagyobb teljesítményű GPU hajtja meg.

Hol láttad azt dokumentálva (gyári gépkönyv?), vagy bárhol az interneten, hogy te ezt szabadon felcserélheted az adott típus esetében?

Nem azt mondom, hogy elektronikailag nem lehetne megoldani egy integrált kapcsolóval a kimenetek cseréjét keresztbe, de ha jól tudom, ez nem nagyon szokás.

Lehet, hogy valaki bedob ilyen típust, nem zárom ki, de nézz utána inkább magad, hogy mit tud a sajátod.

Erre szoktam mondani, nyilván azért nem adsz meg típust, mert magad szereted lenyomozni az ilyen dolgokat, ami jó is, nem a válaszolóknak kell utánanézni helyetted.

2020. febr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előbb nem akartam részletezni, de a belső kijelző természetesen nem HDMI rendszerű csatlakozáson keresztül megy, hanem LVDS szélessávú adatbuszon, vagyis ezt én sem úgy gondoltam, hogy csak simán csere-bere keresztbe.

De ez is jelzi, a megoldás nem olyan egyszerű, ahogy laikusok elképzelik, noha technikailag lennének éppen lehetőségek.

2020. febr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!