Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért ilyen a windows?

Miért ilyen a windows?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva arra lennék kiváncsi, hogy a win 10 ilyen kib.szott sz.r vagy én vagyok hülye?


Ano vettem egy laptopot és bármilyen win10et felraktam vagy felrakattam rá mindig mikor frissitettem és azt telepitettem rá, akkor 44% nál mindig lefagyott és annyiban maradt az egész.


Nagyrészt ezt megelégeltem és emiatt beszereztem egy felső kategóriás laptopot eredeti windows-al és bizony ez is kiirta, hogy vannak aktuális frissitések. Ekkor még nem gondoltam, hogy a vérnyomásom a plafont fogja ütni, de mikor ez is befagyott MINDIG 96% nál x-edik próbálkozásra is erősen elgondolkoztam a linuxon. Egy hajszál választ el, hogy azt tegyek fel rá, viszont arra gondoltam, hogy hátha én vagyok a hülye és én nézek be valamit, ezért adok neki egy esélyt és a segitségetekre támaszkodom.


Szóval ha tudtok valamit, hogy vajon miért történik mind ez és megosztanátok velem, azért nagyon hálás lennék.



2020. febr. 12. 22:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%

Ez valami elég durva bolygók együttállása sztori, ha tényleg megfelelően telepítetted fel mindig a rendszert.

De csak hogy átvegyük (nem mert megkérdőjelezlek, csak biztos ami biztos): [link] - ide ellátogat, eszköz letölt, futtat, majd ISO fájl készítés, Rufus letöltése, partíciós séma GPT, cél UEFI (nem CSM), fájlrendszer/klaszerméret/kép tulajdonságai alapértelmezett. Haladó beállítások nem piszka. Start, kész lehúz, PC reboot, BIOS (vagy UEFI, kinek mi) boot menübe belép, Pendrive kiválaszt (UEFI Windows, vagy ilyesmi a neve), next next next telepítőben, majd Egyéni telepítés, C teljesen formáz. Lehetőség szerint az egész meghajtót formázd annak minden létrehozott kiegészítő partíciójával (tehát Helyreállítás és EFI partíciók is, minden ami előző telepítéskor létrejöhetett). Célszerű 0-ról indítani egy tárolón a telepítést, így tutira kizárod a hibát. Valahogy így zajlik a telepítés nem?

2020. febr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igy raktam rá. Feltételezem ano az üzletben 6000 ft-ért is igy rakták rá, a haverom is igy rakta rá.


A mostani laptopom pedig már úgy vásároltam, hogy rajta volt a windows, szóval szeirntem itt is kizárhatjuk a rendeltetés szerútlen feltelepitést.

2020. febr. 12. 22:49
 3/20 nemaRendőrség ***** válasza:
35%

Mióta indiai a főnök a windows, meg általánosságban az ms használhatatlan.

Infós cégek ilyenek, mikor indiai lesz a főnök tönkremegy

2020. febr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
A laptopot nem indiai, hanem rendszerint kinai gyártja, de attól még ugyanolyan rossz. Egy hat-hét éves notebook Windows7-tel jó, de egy három éves? Háát, a hátam közepére sem kivánom. Először Windows10 Enterprice volt rajta (bemutató darab volt), bár elméletben Free Dos. Aztán tettek rá (szerviz) Windows10 Homet. Három hét után merevlemez csere, utána az akku, egyszóval rossz. Félreteszem, bár kaptam. Két évesen el akarom adni, még 40-ért sem kell. Megint félreteszem. Valaki ajánlott egy szerelőt, odaadom, majdnem azt mondom, tegyen vele, amit akar. Láss csodát: tökéletesen működik, minden. De csak Intel Celeron a proci, netre jó lesz, napi használatra ott a Windows7-es gép. Erre mondom, a valódi szakember rendbe tudja hozni.
2020. febr. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon valószínű, hogy NEM a gyártó tette rá a 10-et, pocsékul van felrakva. Keress egy megbízható, kiváló szervízt, vizsgáltasd be és aztán ők tegyenek rá Windows10-t.
2020. febr. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

Hát már nem azért, de marhára nem nehéz jól telepíteni egy op. rendszert. Most tényleg, mi olyan nagyon bonyolult a tároló teljes formázásában, majd az arra való telepítésben?!?! Maga a telepítő biztosít eszközt a formázáshoz, szóval még csak külön program sem kell, beformázza magának a megfelelő partíciós táblával és a megfelelő fájlrendszerrel, mindezt automatikusan. Csak annyi a dolga a júzernek, hogy (ha lehetséges) leradíroz minden partíciót/adatot a céltárolóról, majd kijelöli az üres, particionálatlan helyet telepítéshez. A többit csinálja a telepítő.

Egyébként meg, nem te telepítetted, szóval nem tudhatod biztosan, hogy mit gányoltak a laptoppal, ergo simán feltételezhető, hogy valamit (akár az illesztőprogramok feltelepítésénél) elszúrtak. Simán meg lehet próbálni egy clean install-t. Én őszintén szólva nem is tennék másképp még laptop esetében sem. Van a gyártónak weboldala, az illesztőprogramokat fel tudom rendszertelepítés után magam is pakolni. De most komolyan, mindez annyira marha bonyolult, hogy csak szaki tudná megcsinálni? Ne vicceljünk már emberek... (#1 is én voltam).

2020. febr. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%

Minimum 100+ Windowst (8.1, 10) telepítettem már fel.

Soha nem volt gond. Gyakorlatilag a telepítő "annyira felhasználó" barát hogy még egy kisiskolás is megbirkózik egy win 10 telepítéssel.

Nem tudom nálad mi lehet, ilyen anomália általában a hardver hibás gépeknél szokott lenni, vagy jóféle torrentes tört op rendszernél.

2020. febr. 13. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%
A Win10 ennyire szar, még a Micro$oftnak is ez a legrosszabb oprendszere. A frissítéseket pedig szigorúan tilos feltelepíteni, első dolgod legyen windóz-telepítés után letiltani őket.
2020. febr. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
Memória- vagy merevlemezhibánál vannak ilyen tünetek.
2020. febr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%

Én a Win7 után véglegesen váltottam Linuxra. Nem véletlenül, és egyáltalán nem bántam meg.

Nekem személy szerint sem külsőre, sem működését tekintve nem tetszik a Win10. Összevissza módosítgatják, foltozgatják, amiket persze előtte nem tesztelnek le eléggé, és nem mellékesen zabálja az erőforrásokat.

Ettől függetlenül nálad valami más hiba is lesz, esetleg valami hardveres eredetű, vagy valami rossz rendszerbeállítás?

De én a Linuxot mindenképpen csak jvasolni tudom.

2020. febr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!