Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Sok cég miért nem valamilyen...

Sok cég miért nem valamilyen linux disztribúciót használ?

Figyelt kérdés
Mint laikus kérdezem, miért éri meg a Windows licensz? Kompatibilitási gondok most is vannak, amit például az eltérő OS és szoftververziók okoznak. Már, ha az lenne az érv, hogy az ügyfél anyagokkal inkompatibilitás lépne fel.

2020. febr. 14. 09:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagy általánosságban a felhasználó azt ismeri.
2020. febr. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
A license filléres tétel bármi máshoz viszonyítva - de egyébként sok helyen használnak linuxot. Azzal dolgoznak ami a legalkalmasabb a feladatra, az emberek kerülnek a legtöbbe mindenhol, nem egy tizen ezresz szoftver license(de nagy tételben közel sem kerül ennyibe darabja a windowsnak).
2020. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Derwer ***** válasza:
61%

Ahogy már írták:

1; A license olcsó egy termelő vállalat számára a többi költséghez (pl bér) képest.

2; Minden user a windowst ismeri

3; A kompatibilitás HATALMAS előny.


tizenévesen én is gondolkodtam ezen, hogy ingenes a linux meg a LibreOffice is és próbáltam összerakni a rendzsert apám kis cégének.

De akárcsak egyetlenegyszer egy word doksi nem ügy jelenik meg, ahogy kellene, már akkora kárt okoz amennyibe az a license került volna. És ez csak egy eset lett volna Office szintjén és nem OS szintjén...

2020. febr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Pár cég és szervezet, akik valamilyen Linux rendszert használnak, vagy afelé haladnak:

[link]

[link]

[link]

2020. febr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
Egyrészt vállalatoknak még olcsóbb a licenc, mint otthoni felhasználóknak, másrészt sokkal olcsóbb pl egy Windows rendszergazda, mint egy Linuxos.
2020. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha csak desktopról van szó, beugrottak a marketingnek,aztán a 3rd party szoftver kompatibilitás odaláncolja őket. Sok professzionális alkalmazásnál még a windows verziók közötti váltás sem működik, nemhogy egy alapjaiban eltérő rendszerre való átvitel. Ezért aztán a technológiai számítógépeket nem is szokták frissíteni.


Irodai számítógépeknél mindegy volna ugyanúgy a cég, mint a felhasználó szempontjából, de egy átállás egyben a teljes cég szintjén volna kivitelezhető, nem gördülő rendszerben, az pedig nagy kiesést jelentene.

2020. febr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Én csak azt írom le, hogy milyen gondom volt cégben és otthon linuxxal (kb 15 évre visszamenőleg).


- egy adott szünetmentes bár linux kompatibilisnek volt írva, mégsem állította le a gépet azaz rossz gyártói szoftver.


- hangkártyám spéci, nem megy a 5.1 dekódere linuxon, gyártó driver hiánya..


- szkenner driver hiány


- az egyik fontos szoftver windows alapú , de wine alatt se ment (lehet már menne), valami miatt linux alatt. De még ha menne is most, lehet egy programfrissítés olyan funkciót hozna be, ami problémát okozna.


Röviden már a beszerzésnél is nagyobb körültekintés, pontosabb igénymeghatározás és hosszabb tervezés kell és sajnos később is meg lehet kötve az ember keze.


Másrészt a dolgozók betanítása is több idő lehet, főleg az idősebbeké, akik még azon is elakadnak, ha pár ikon máshol van.


Ezért inkább ott van több linuxos kliens, ahol inkább célszoftver van. Pl: egy linuxos vagy webes raktár/számla és egy webes levlező. Akkor kb két ikon amit megjegyez a felhasználó az egészből és minden feladatot el tud látni, de ahol ez is kéne meg az is kéne minden gépen, ott nehéz.


Egyébként szerintem az emberek jobban elfogadják, ha a windows csinál valami gebaszt, mintha a linux.

Mert ugye a windows volt előbb, de ha te linuxra váltod, akkor a windows jobb volt, és a te hibád ..first kiss szindróma..

2020. febr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként szerintem az emberek jobban elfogadják, ha a windows csinál valami gebaszt, mintha a linux."

Igen, ez csak beidegződés. Ha nem a Windows-al találkoznának először, hanem a Linux-al és ha Linuxot (is) tanítanának az oktatásban, más lenne a helyzet. Sokan azért nem váltanak Linuxra, mert nem bírják megszokni, hogy valami nem úgy működik rajta, mint Windowson.

2020. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem ez a win10 update szenvedések + a mobil oprendszerek terjedése kicsit megnyomta a más kinézhethez szokást így a hajlandóságot más rendszerek kipróbálására, illetve a felhő alapú dolgok.
2020. febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja meg ez a doc,xls mizéria is, hogy azért most már aki ilyesmit küld eljuthatna arra a szintre, hogy lehet a másik fél táblán nézi vagy mobilon és nem fog azért ms cuccost felrakni mert.. ott a google docs, jelenen meg azon is jól.vagy küldje pdf-be (kivéve szerkesztendő doksik), dehát ugye ..
2020. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!