Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ubuntu vs Debian vs Windows10,...

Ubuntu vs Debian vs Windows10, melyiket miért és kinek éri meg jobban használni? Nekem mint informatika tanulónak melyiket ajánlanátok jobban, és miért?

Figyelt kérdés
2020. márc. 15. 07:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyik partícióra Debian-t, másikra pedig Windows 10. A parancssort, shell scriptek írását és /usr/share/doc/ alattiak olvasgatását ajánlom. Ubuntu túlságosan arra van optimalizálva, hogy a "Windows-t megunt felhasználók alternatívája legyen" és talán tanulásra Debian-ban több lehetőség van habár csomagok is szinte ugyanazok, de Debian valószínűleg több beállítási lehetőséget enged a felhasználónak, már a telepítő is más.
2020. márc. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, Linux rendszerek tanulásához a legjobb szerintem is a Debian, de arra fel kell készülni, hogy ez nem fogja a felhasználó kezét.


Én a magam részéről annyira nem szeretem a dual bootot. Ha Windows is kell, az menjen QEMU-ba. Esetleg dokkolható és fizikailag leválasztható külön meghajtóra, de ez egy laptop esetében nem opció.

2020. márc. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ubuntu: A géped teljesen ki tudod használni, nem futnak felesleges folyamatok és viszonylag könnyen kezelhető a felület.

Windows 10:Hasznos, jól kitalált, előreláthatólag még minimum 5 évig támogatott, könnyen kezelhető rendszer.

Debian: Erről nem tudok mit írni. Nem nagyon ajánlom. Bár tényleg a Linux rendszerek tanulására talán ez a legjobb. Válassz. Melyikre van szükséged.

2020. máj. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem desktopon Ubuntu, valamivel barátságosabb mint a Debian, de CLI verzión / szervereken én mindig is a Debiant használtam, azt is ajánlom.
2020. júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!