Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik a legstabilabb linux?

Melyik a legstabilabb linux?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a debian a leggyorsabb és legstabilabb. Ez így van? Ha igen melyik disztrót ajánljátok? A válaszokat előre is köszönöm!

2016. dec. 14. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A Debian (stable!) valóban az egyik legstabilabb, ha nem a legstabilabb. Bar mindennapi használatra, desktopra a sid is jó. De átlagos felhasználónak talán még jobb az Ubuntu.
2016. dec. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Debian stable, non-free driver-ekkel: [link]
2016. dec. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Alain Delon ***** válasza:
Ha nem piszkáltam hozzá, az openSUSE-val még nem volt gondom.
2016. dec. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Debian stable
2016. dec. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Tom Benko ***** válasza:
35%
Bármelyik, ha rendesen beállítod.
2016. dec. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Debian vagy a Slackware,Redhat és a CentOS.

Ezeket szerverekben is alkalmazzák.

2016. dec. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
52%

"Bármelyik, ha rendesen beállítod."

ezt a hulyeseget. ez mintha azt jelentene h ha telepites utan nem nyulsz a beallitasokhoz h atallits vmit akkor nem lesz stabil a gep. Neha csodálkozom itt a hozzaszolásoknal h ezek az emberek tenyleg linuxot hasznalnak? Vagy tenyleg az fut a gepukon csak ettol azt hiszik h mindenhez okosat tudnak mondani most mar

2016. dec. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Bármelyik, ha rendesen beállítod."

Ez a bejáratott és/vagy valódi szakember csapat (még ha lelkes önkéntesek is) által fejlesztett disztrókra igaz, de azért általában el is lehet szúrni rendesen. A kernel önmagában nem biztosíték egy stabil rendszerre.

2016. dec. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tom Benko ***** válasza:
@7: Kis hiszti? A legtöbb disztró előre be van állítva, hogy a lehető legtöbb gépen biztosan és stabilan fusson - ez ok. De éppen ezen okból általában több-kevesebb vakarózás lesz, ha a lehető legoptimálisabbra akarod kihozni, ezt értem "rendesen beállítod" alatt. Bár van olyan is, aminél install során már meg lehet ejteni egyes beállításokat.
2017. jan. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem az Ubi dobálta egyes kernel frissítések után a hiba ablakot de gyorsan javitották.. 1-2 nap. :-)

Egyébként az OpenSUSE - val meg voltam elégedve, hiába próbáltam erőszakkal kiakasztani nem tudtam csak ha pl. Yast-ban egy nem támogatott hangkártyát próbáltam mégis működésre bírni. Végül is sikerült de a beállító modul megadta magát. :-D

2017. jan. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!