Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a Probléma az SSD-vel?

Mi lehet a Probléma az SSD-vel?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy Lenovo Legion Y540 Black-et a Radium.hu oldalról. 2 komolyabb problémám merült fel. 1. Rendeltem bele +8GB RAM-ot de a Windows-ban azt látom, hogy csak az alap 8GB RAM-ot érzékeli a laptop. Akárhol nézem csak 8-at érzékel a 16(8+8) helyett. Ha meg bontom a "gépházat" elveszik a garanciám? Csak kifizettem a többlet RAM-ot de nem rakták bele? Mikor rendeltem bele szerelték de most szoftveres adatok alapján sincs benne és a dobozában sem volt. A másik pedig, hogy telepítettem egy Win10 home 64-est a gépre de mikor instaláltam nem látta csak a HDD-t pedig gyárilag tartalmaznia kellene a 256GB nagyságú SSD-t. Ezt sem ellenőriztem még fizikailag. Hogyan tudnám szoftveresen megnézni benne van-e? Mit lehetne tenni vele? Nem vagyok egy nagy informatikai zseni szóval minden segítségért előre is köszönet.

2020. márc. 18. 19:32
 1/2 Mr. V. ***** válasza:
100%

Gép indításakor be kell lépni a BIOS-ba.

Ezt a használatija írja, hogy milyen gombbal kell, mert gépenként változó.

A BIOS-ban látható már a kezdő oldalon, hogy mennyi RAM van benne. Ha ott is csak 8, panaszkodhatsz.


Ott látható benne az összes meghajtó.

Ha ott le van tiltva, akkor nem látja a rendszer. Tehát meg kell nézni, hogy ott szerepel-e minden a listában. Ha hiányzik, akkor szintén mehetsz panaszkodni.

2020. márc. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a tippet. Sajnos se a Plusz RAM, se az SSD nem látszódik. Írtam a Radiumnak holnap jön a futár a Laptopért remélem minden rendben lesz.
2020. márc. 19. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!