Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gamer gépet szeretnék összerak...

Gamer gépet szeretnék összerakni, (javítani, tuningolni). Nem tudom mi a baja, hozzá értő, akár budapesti segítene?

Figyelt kérdés

Jelenlegi setupom írom le először:

Videókártya: GTX1070 EX OC

Alaplap: ASUS H81M-K

Processzor: I5 4690k

Memória (RAM): 8GB (Kingston)

Tápegység: ZM600-GLX

Monitor: LG 24MP59G 1920x1080 75HZ

Samsung SSD (Fél tera)


A probléma az hogy játék egyáltalán nem élvezhető, leg kisebbb grafikán sem, egyik játék sem (kivéve felül nézetes ahol nem mozog a kép szinte...)

Lényeg a lényeg, mivel a közelbe nincs szerviz ezért szeretnék találni valakit aki esetleg élőbe is segít, plusz egy bevizsgálás nekem jelenleg sok pénz lenne.

Nem tudom mi a baja és épp ez a gond, valószínűleg videókártya, de az előzővel is hasonló volt, az GTX960 volt és első tulaja voltam akkor is bajos volt a gép, most egy használt GTX1070 van és csak rosszabb lett a gép mostanába, főleg újratelepítések után.. Jelenleg 60 ezerből tudnék köldeni a gépre, viszont a nélkül hogy tudnám mi baja, így nem veszek semmit megint feleslegesen. A helyzetre tanácsokat várok vagy esetleg hozzá értőt, Nagyon fontos lenne.

Köszi ha végig olvastad, ha valami kérdés van szívesen válaszolok amennyibe normális kultúrált a kérdés


2020. márc. 18. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen alaplapot egy K-s i5-ös ala nem tettem volna, esetleg a tápegységedről van valami információd?
2020. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ohh most látom, elősorban egy takarítással kezdenék aztán ha nem javul add el a processzort és az alaplpaot a rammal eggyütt és válts vagy ryzenre vagy egy újabb intelre.
2020. márc. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Videókártya driverei rendeben vannak?
2020. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Így látatlanban sajnos nagyon nehéz. Lehet, hogy csak simán túlmelegszik a proci. Érdemes szerintem azzal kezdeni, hogy letöltesz egy CPU hőmérséklet figyelő progit (gugli a barátod ;) ). A konfig így jónak tűnik, kompatibilis az alaplap a procival. A videókari sem rossz és a táp is elég nekik. Ha túl magas a proci hőmérséklete, az szokott ilyesmi tünetekkel járni. Ha 45-50 foknál melegebb a proci alapjáraton, akkor csak pasztázni kell. Ha magad akarod csinálni, 2-5000 Ft a cucc. Érdemes a drágábbat venni, mert az olcsóbb sokszor rosszabb is. Ha nem magad akarod csinálni, akkor szervízben max 8-10000, de mindennel együtt.
2020. márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Azt hiszem az lesz a legjobb ha megánszemély megnézné és segítene, csak még nem találtam rá senkit...

Kérdésekre térve: A proci mikor cserélve volt táppal együtt akkor még GTA5 futott rajta. Driverek rendben és takarítva is volt mert a mellettünk lévő szervizbe levittem, takarították is. Hozzá teszem a Gamer dolgokhoz ŐK NEM ÉRTENEK így nem tudták letesztelni, de elvileg amit tudtak tesztelni azzal sehol semmi probléma nem volt.

Illetve újdonság, böngészőben a facebook is néha lelassul, a betűk lassabban kerülnek be, illetve görgetésnél egy vízszintes fehér vonalat látok néha, szerintem ez videókártyával lesz összefüggésben, igaz? Jó lenne mindenképp egy hozzáértő aki tuti-100 megmondja mi a baja, mit cseréljek... A keretem jelenleg 60 ezer, plusz ha eladom a régi dolgokat belőle... Max kölcsön kérni tudok még.

2020. márc. 18. 22:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Tölts le egy hőmérséklet figyelőt! Nekem alapjáraton 33 fokos a procim, 40 alatt kellene lennie, ha semmi sem fut. Ha ez nem így van és a proci hűtő rendesen megy, 99% hogy csak a hűtőpasztát kell újra kenni.
2020. márc. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyanús a tápegység
2020. márc. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mivel a GTX 960-nal is bajok voltak, ezért nem a GTX 1070-el van a probléma, erősebb több kakaót kér.


ALAPLAP fok?

CPU fok?

Táp: kipróbálni másikkal.

2020. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg akikkel beszéltem arra jutottunk hogy az LG monitor freesync meg ilyen szarok nem kompatibilisak nvidiával. Nézelődésnél szaggat a kép meg ilyesmi, bármint nem is tudom hogy mondjam, ezt látni kell.. Lesz plusz ram a 8mellé, nem sokkal jobb de csere lesz ami ugyan ilyen hogy 16 meglegyen, akkor alaplap csere lesz, nem sokkal jobbra, olyanra ami befogadja a procimat. Egyenlőre ennyi a haladás. Sajnos budapesti ismerősöm nincs akinél próbálhatnék más monitort vagy alkatrészt :/
2020. márc. 20. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!