Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet szerintetek vele?

Mi lehet szerintetek vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az utóbbi időben (legalábbis most feltűnt), hogy a laptopom kijelzőjénél amikor játék/stream/videó nézés közben valami "gyors" dolog történik,akkor a laptopom kijelzőjénél megjelenik pár csík, illetve nem is nevezném csíknak, inkább olyan mintha azon a részen eltolódna egy fél mm-t a kép, vagy kihagyna egy pixel.De ez csak a fentebb említett dolgoknál fordul elő. Amikor pl.: Programozásra/ Office-ra használom, akkor semmi ilyen nincs. Már több oldalon is szétnéztem, hogy mi lehet ez, de mivel nem tudom én sem pontosan hogy mi ez, ezért sok infót nem tudtam szerezni, ezért írok ide, hátha valaki tapasztalta már ezt.



U.i.: A csíkoknak mint mondtam, vagy kitudja, lehet nem is csík, NINCS színük, tényleg olyan mintha eltolódna a kép egy fél mm-t.



2020. márc. 22. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
megterhelő dolgoknál van ez, videó kártya probléma lehet
2020. márc. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Esetleg egy friss driver megoldaná?
2020. márc. 22. 17:43
 3/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 miert regen ez nem volt?


valoszinu keves valami ahhoz amit futatsz


vram, ram, gpu...

vagy pedig valoban hiba is lehet, tulmelegedes es/vagy a szokasos rossz tapellatas

2020. márc. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

laptop kiment fejembol

mikor volt utoljara takaritva / vagy mennyi idos es ujonan vetted?


lehet driver is megoldja, majd naponta jonnek ujak ki ezert allandoan nem birja az ember feltenni oket de miert nem probaltad ki ez esetben?

2020. márc. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4 hete lett bele téve 8 GB RAM, azelőtt nem tűnt fel ilyen, azóta csinálja ezt, de lehet nem a ram miatt, lehet hogy csak szimplán most tűnt fel.

I5-7300 Hq

16 GB DDR4 2400 Mhz RAM

Gtx 1050 ti videókártya.

Stream nézésre nehogy már ne legyen elég, hozzáteszem nem minden streamen ilyen. Van ahol fixen ott van középen, van ahol pedig nem.

Játékra csak Pubg, illetve Fortnite-ra használom, azokra pedig bőven elég (Mégha a pubg-ra nem is, de azzal ritkábban játszok) a konfig.

2020. márc. 22. 18:03
 6/10 A kérdező kommentje:
Újonnan lett vásárolva, májusban lesz 2 éves. Takarítva akkor volt amikor a ramot vettem, tehát 4 hete. De melegedni a kitakarítás előtt sem melegedett, illetve most sem.
2020. márc. 22. 18:04
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 majd egyszer (ha te nem tudod) kiprobalhatod az uj ram nelkul ugyannolyan e

vagy futathatsz ram tesztet (ha te vagy akik betettek nem futattak)


mert a ramokra eleg jo a gari, legariztatod es kesz, ha gond lenne vele

rosszabb ha az alaplappal van gubanc

de ennyi alapjan valoszinu semmivel semmi sincs


Xy4

2020. márc. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Megjegyzem: beallitasokkal is szoktak vacakolni V-sync meg hasonlo kepszikronizalasi, kepfrissitesi dolgok

lehet csak ennyivel meglehetne "javitani" hogy a kep ne "csusszon szet"

2020. márc. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát megpróbálok vele valamit csinálni, zavarni nem zavaró, de hát akkor is.. Érdekesnek tartom még azt, hogy nézek X embert twitchen, ott is van a csík, de Y-nál pedig nincs..
2020. márc. 22. 18:56
 10/10 A kérdező kommentje:
Most játékon belül bekapcsoltam a Vsyncet, és semmi probléma nem volt... Érdekes. Eddig nem csinált ilyet.
2020. márc. 22. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!