Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop töltő csatlakozó...

Laptop töltő csatlakozó megsérült. (HP 250 G4) Ki tudja a vezeték kiosztást?

Figyelt kérdés
A laptopon belül a csatlakozó egy 7 vezetékes sorkapocshoz csatlakozik. Mivel a laptop töltőn 3 vezeték van és nem akarok új töltőt vásárolni, össze kellene forrasztani a 7 vezetékkel. (a forrasztást meg tudom csinálni) De nem tudom a vezeték kiosztást. Laptop vezeték fehér, kék, fekete színű, sorkapocs piros, piros, fekete, fekete, sárga, barna, fehér. A 7 vezetéket hogy kell a 3 hoz párosítani?
2020. ápr. 3. 12:57
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat , sikerült beregisztrálni.

Ezt a segítséget kaptam:


A két fekete test/GRND1-2/ , a két piros a pozitív/DC PIN1-2/ , a maradék háromból 2 /AD+/a csatlakozó led világítása hogy tölt e vagy sem /fehér vagy borostyán színben világít/ és a centerpin/limit signal/ - de ez csak tipp! Mérni kéne!


Megpróbálom ezt a verziót.

2020. ápr. 4. 14:23
 12/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

igen hiaba keresgeltem en is csak azt tudtam meg hogy van benne egy led


akkor az a toltes visszajelzesert felel


de hova kotod oket? Mert ledhez kellene... kell egy olyasmi/ugyanolyan led mivel akkor ezek kimenetek


es igen 3pines ha o ugyselyti az lehez az "erzekelo" pin akkor lehetseges hogy az, azt azzal a 3. Pinnel kell osszekotnod az adapteren

2020. ápr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Center pin milyen szinu? Mert akkor meg is van remelhetoleg ha 3 bol egyik
2020. ápr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
bemerni az a gond csak mukodovel tudnad hiszen epp ezt akarod megtudni mit koss ossze magatol nem lesz bennuk semmi csak ha bejovot kapnak
2020. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen színű a center pin , szerinted at lehetetlen hogy a maradék 3 vezetéket kihagyom és egyszerűen leszigetelem ?
2020. ápr. 4. 14:40
 16/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

tudod ha nincs centerpin akkor valoszinu nem fog akku toltodni es lehet extra energiatakarekosagra kapcsol laptop (hasznalhatatlanul lassu lesz) vagy egyszeruen el sem indul


de hiaba tudod az adapter kiosztasat ha nem tudod melyik a center pin a 3 kozul abban ami a laptophoz csatlakozik


es a 3 bol egyiknek se kellene kimeneti feszultsege legyen addig amig nincs bemeneti vagyis nem tudod bemerni de ezt szakitol kerdezd meg hatha valamelyikben kell legyen kifele is

2020. ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#15 probalni meglehet, van amelyik laptop nem foglalkozik center jellel, vags biosban kikapcsolhato ez

nezd meg


sajnos ezt beepitettek biztonsagi okokbol sokba, pedig ezzel eppen inkabb tobb problemat okoznak, szerintem

2020. ápr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

arra figyelj pozitiv-pozitiv negativ-negativ

merd be elotte a piros-fekete az szabvanyos ismert szin, nem tol ki a gyartto sajatmagaval hogy forditva csinalja

2020. ápr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem figyeltem irtad az adapter szineit is


elkuldted ezeket a szakinak aki valaszolt?


Fekete kek feher


eleg rossz igy...

2020. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
de bemeressel megtudod hogy melyik + melyik negativ es melyiken van 19,5V "koruli" ha ennyi az adapter fesz
2020. ápr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!