Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop töltő csatlakozó...

Laptop töltő csatlakozó megsérült. (HP 250 G4) Ki tudja a vezeték kiosztást?

Figyelt kérdés
A laptopon belül a csatlakozó egy 7 vezetékes sorkapocshoz csatlakozik. Mivel a laptop töltőn 3 vezeték van és nem akarok új töltőt vásárolni, össze kellene forrasztani a 7 vezetékkel. (a forrasztást meg tudom csinálni) De nem tudom a vezeték kiosztást. Laptop vezeték fehér, kék, fekete színű, sorkapocs piros, piros, fekete, fekete, sárga, barna, fehér. A 7 vezetéket hogy kell a 3 hoz párosítani?
2020. ápr. 3. 12:57
1 2 3 4
 21/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem ertem mert nem akadok leirasba


logikusan az kovetkezne hogy fekete az fekete (negativ, fold)


a kek kellene legyen tehat a center pin


mig a feher a pozitiv (piroshoz)


viszont igy nem tudni meg hogy a barna sarga feher kozul melyik a center mivel a feher kiesett... vagy legalabbis lehet a feher az de kek-feher akkor :D


vagyis a centert meg mindeg nem tudni meg es ketlem hogy ne lenne karos ha probalgatassal akarnad kitalalni

2020. ápr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

amugy visszaterve szetszedesre


a toltofejet a belsot amiben a led van, miert nem tudod szetszedni?


mert akkor mindent latnal mi hova csatlakozik...

2020. ápr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

a masikat pedig a adapterel fejjel tudod egyeztetni (ahonan levagtad)

es akkor bemerni sem kell semmit se mert biztos hogy oda kotod ahova kell


ezert felteteleztem azt hogy teljesen szenne, porra eget a belso es kulso fej is

nem csak elolvadt fem is hanem elparolgott

Hasznalat kozben

de persze semmi mas nem serult se az adapter se a laptop

2020. ápr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Ez egy örökölt laptop , a led benne van még , de a laptoptöltőtő csatlakozó az nincs , a led pedig körbe van öntve ragasztóval , tehát nem lehet "kibogozni" hogy melyik vezeték megy a ledhez. Az akkumlátor teljesen "gatya".Teljesen logikus amit írtál , így nagyjából megvannak a párosítások , csak a center probálásnál nem tudni lesz e károsodás ?
2020. ápr. 4. 17:15
 25/32 A kérdező kommentje:

ezen a linken adtak felvilágosítást még

[link]

2020. ápr. 4. 17:16
 26/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nincs multimetered?

De a ledhez csak 2 vezetek megy

az egesz ossze van ragasztva? Minden vezetek? Gondolom akkor


mert ha mar nem lehet egyeztetni ahogy irtam akkor csak multimeter marad

mert a center probalgatasnal nagy gond nem lehet szerintem hiszen a led forrasaihoz kothettned csak


de mintt irttam egyelore center nelkul probald ki,

azt meg egyszeru mert csak az adaptter kabelek kozul 2 t kell megtalalni multtimetterrel melyik a 19,5v +/-


es a belso kabelezesnel remelni kell nem voltak agyhalottak es fekete a - piros a +

vagyis a fo eellatast kitudod probalni es ha semmi gond nincs vele nem foglalkozol a centeerrel, ha akku ugy sincs minek? a led is minek? Ha amugy rendesen mukodik mindeen

2020. ápr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm , próbálom
2020. ápr. 4. 17:39
 28/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

szoval hogy a kek feher fekete "logikus" attol meg lehet mashogy van


amit linkeltel "pinout" keresos dolgot nem latom az ertelemszeru kepeket vagy leirasokat


nehol ahol talaltam (mar regebben) azok onellentmondasosak

amugyis sajnos akkor lenne 99% os biztos ha HP adapterrol van szo de 1% esely akkor is van mas kioszttasra

senkinel nincs multimetter?

2020. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Az adapter az eredeti a laptophoz , csak holnap lesz multiméter
2020. ápr. 4. 18:01
 30/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem a te peldanyodra gondoltam persze ha tokeletesen azonos peldanyrol can szo akkor elmeleti 100%


Hanem arra hogyha HP adapter kabel szineinek kiosztasarol talalsz leirast akkor remelhetoleg antobbi HP adapternel is ugyanugy van a kiosztas


mig mas gyartonal mashogy lehet de nem(!) erre gondoltam hogy mas adapterrel probalnad

2020. ápr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!