Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » IOS vagy Wacom vagy XP pen...

IOS vagy Wacom vagy XP pen rajtáblát vegyek?

Figyelt kérdés
Imádok rajzolni, grafikus szeretnék lenni. Viszont nem tudom, milyen táblát vegyek. Mindenképp KÉPERNYŐSET szeretnék, de Wacomnál azok 200 000-től kezdődnek. XP penen gondolkodtam, csak nem tudom, hogy az megbízható e. [link] erről a rajtábláról lenne szó. iPadon is elgondolikodtam (már van egy régi iPad minink) de ahhpz szerintem nem jó a Procreate. Szóval a fő kérdés ezek alapján: iPad (max 200 000 Ft), vagy Wacom, vagy pedig XP pen? (Zsebpénzből egy évben jön össze 200 000 Ft. )

2020. ápr. 28. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:

ipad erre teljesen alkalmatlan, a rajztábla azért működik mert nyomásérzékeny, ipad nem az. Sosem hallotam erről az XP penről, nem is véleményezem, de ha egy évig kellene gyűjtögetned több értelme lenne venni egy olcsó táblát, pl wacom bamboo t, ez 30 ezer körül van és nem ülsz egy évig várva hogy nekiállhass tanulni. Azok amiket hatékonyan lehet használni(~elég nagy a kijelző) nem 200, hanem inkább 400 ezer körül indulnak, akár van kijelző akár nem, mindenképp használni fogod a monitort is.

Wacomnak mindenképp előnye, hogy mindenki wacomot használ, minden szoftver támogatja, ha bármi bajod van biztosan találsz rá megoldást. Ez nem azt jelenti hogy a bármi más ne lenne megbízható, de a wacommal nem tudsz mellényúlni.

2020. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1 válaszíró: köszönöm szépen! Igazából már 56000 Ftom van. iPadot már kilőttem a listáról, viszont olyat nem szeretnék (wacom) ami egy kis tábla, ahol vakon rajzolok.
2020. ápr. 28. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!