Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Random lefagy a gépem! Egyszer...

Lacika6505 kérdése:

Random lefagy a gépem! Egyszer csak gondol egyet, és lefagy de úgy, hogy semmi nem segit rajta csak a hosszu nyomás bekapcsológombal mi a probléma? többi lent!

Figyelt kérdés

asrock Fm2A68M-DG3+ alaplap

Athlon X4 840 proci,6Gb DDR3,Gtx560 kari..

mindent cseréltem már,karit tápot,ramokat is,és még mindig csinálja,eddig vga hibára hivatkozott a gép kicseréltem és akkor is!

hömérséklet jó,Hdd 100/100

minden a helyén!


2020. máj. 1. 08:02
1 2
 1/14 Mr. V. ***** válasza:

Eseménynaplóban nézd meg a lefagyást megelőző néhány bejegyzést, hibát.

Az ilyen jellegű lefagyás valaminek a túlmelegedése kapcsán szokott előjönni.

Táp biztosan nem, hiszen akkor leállna a gép, videókártya szintén nem, mert akkor becsíkozódna szétesne a kép, RAM elképzelhető, így érdemes a memtest86-ot lefuttatni, mert előfordulhat, hogy a RAM egy memóriarekesze sérült és amíg abba nem ír a gép, nincs gond de amint ír valamit és nem tud, lefagy.

Ugyanígy előfordulhat a HDD is... de az látványosabb. Ha ilyen lefagyáskor a HDD LED világít, akkor lehet HDD okozta hiba is. Ez nem feltétlenül jelent felületi hibát, csupán egy keresztcsatolás, egy rossz bejegyzés a windows könyvtáron belül és a rendszer meg tud halni.


Tehát első körben memtest, második körben cmd (parancssor), chkdsk c:\ /f /x (újraindítást kér, betöltés közben fog ellenőrizni, a végén log fájlból látható, hogy talált-e hibát)

2020. máj. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia volt Memtest és a HDD-t is leteszteltem már minden jó,sőt a hőmérséklet is jó biosban is,Aida 64-ben is

táp is új benne,vga is új benne,a ramok is ujak minden teszten átestek! azon gondolkodtam hogy valami alaplapi hardver lenne a gond de letiltottam az alaplapi Lant,a Vgat is,bios frissités nem tudom meg-e oldaná?

2020. máj. 1. 09:10
 3/14 A kérdező kommentje:

Eseménynaplóban volt 2db Kritikus és egy hiba!

41 hiba Kernel Power

a hiba az meg WMI

2020. máj. 1. 09:13
 4/14 A kérdező kommentje:
és most beléptem a biosba és az is lefagyott!
2020. máj. 1. 09:22
 5/14 anonim ***** válasza:
Persze nehogy leird a tap tipusát mert akkor veletlen tudunk segiteni neked! :D
2020. máj. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Töltsd le!

[link]

Amikor megnyitod a letöltött alkalmazást válaszd azt az opció hogy frissiteni szeretném a gépet és várj amíg letőlti

2020. máj. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
ne haragudj,most egy Mtech-450 van benne de ez is cserélt elötte egy Hkc 430 volt benne
2020. máj. 1. 11:46
 8/14 A kérdező kommentje:
és amikor bekapcsolom néha a bios elött lefagy már és pöttyös csikos a kép de a videokártya kis uj :) a biosban a proci hőfoka 45 körül van alapbol,az aida meg 6 fokot ír!
2020. máj. 1. 11:48
 9/14 Mr. V. ***** válasza:

Ha csíkos/pöttyös a kép, csak az lesz a baja... ha nem a kártya, akkor a foglalat.

Az alaplapi videókártyával mi van, azzal nem megy a gép??? Vagy kispórolták belőle?

Elsőként azzal kéne kipróbálni úgy, hogy a másikat kiszeded addig.

2020. máj. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#7 Csak szólnék, hogy egyik hulladékot egy másik hulladékra cserélted.
2020. máj. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!