Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Áramszünet okozhatta ezt?

Áramszünet okozhatta ezt?

Figyelt kérdés
Pár napja áramszünet volt az egész házban, két órán keresztül. Nem volt teljes szünet, néhány lámpa fel- fel villant, de négyből pl csak egy vagy két izzó. A telefonom és a laptopom is töltőn volt, a telefonom még aznap meghalt, a laptopom csak ma, de azóta nem használtam. Először azt hittem a telefonom a képernyő törés miatt nem megy (eddig is el volt törve, csak gondoltam most adta meg magát) de így laptoppal együtt már gyanús. Lehet emiatt nem mennek, esetleg túlfeszt kaptak? Mit lehet velük most csinálni?

2020. jún. 1. 05:46
 1/2 P.O.C. ***** válasza:

Szerviz. Mást nem nagyon.

És bizony elég esős viharos időnk van mostanában gyakori villámokkal. Bőven elég az, ha egy távoli póznába, trafó állomásba becsap. Ha nem használsz megfelelő villámvédelmi eszközöket, nem szabad restnek lenni kihúzni a konnektorból.

És bizony ha elég közeli az esemény, ezek a házi villámvédelmi cuccokat is kiröhögi a villám. Ezt faterom mondta, aki szakértője a magasfeszültségnek, mert ebbe dolgozik.

2020. jún. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Túlfeszültséghez nem kell még vihar sem... Ezek a hunyorog, kialszik, típusú áramszünetek is csinálhatnak áramlökéseket.


Ezeket ha tudod igazolni (vagy a vihar dátumát), és van biztosításod, akkor a biztosító kifizeti a kárt.


(Vagy vársz a bejelentéssel a következő viharig...) ;)

2020. jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!