Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a "fejlett"...

KmsRys kérdése:

Hogyan tudnék a "fejlett" informatikai tudás birtokába jutni?

Figyelt kérdés
Kezdeném azzal, hogy 16 éves fiú vagyok, és szoktam chatelni olyan 11 illetve 14 évessel, akik tudnak hackelni, programozni, weboldalt készíteni, és még naphosszat sorolhatnám. Engem ez rohadtul idegesít, hogy idén októberben leszek 17 éves, és ezek közül egyikhez sem értek. Elvileg a netről meg lehet tanulni ezeket. De egészen pontosan hogyan? A 11 éves a netről tanulta, a 14 éves pedig az általános(!) iskolában. Én már a 3. iskolába járok, de még normális informatika óra sem volt sehol. Szóval hol tudnék FEJLETT informatikát tanulni, hogy mindezt én is tudjam? Jó lenne valahol a neten, mert egyrészt nyári szünet van, másrészt meg iskolába járok, én meg szeretném sürgetni, azt látom, hogy a mai világban már nagyon le vagyok maradva!

2020. jún. 15. 17:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Fordítva ülsz a lovon.
2020. jún. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1 Micsoda "hasznos" egy válasz... Azta...
2020. jún. 15. 17:27
 3/16 A kérdező kommentje:
A normális válaszokat továbbra is várom! Sajnos ez az egyetlen hely, ahol segítséget kérhetek :-/
2020. jún. 15. 17:37
 4/16 anonim ***** válasza:
Vagy a netről tanulod meg, vagy méregdrága tanfolyamokon. Ha maradunk a netes megoldásnál, akkor keresel egy szimpatikus nyelvet, és ráguglizol, hogy Java/C#/Python/stb. basics, hello world, stb. Ja, angolul mindenképp tudnod kell, mert magyarul semmilyen használható anyagot nem fogsz találni.
2020. jún. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Angolul nem tudok. Vagyis csak elég keveset. Akiket a kérdésben említettem, ők tudnak angolul is. Viszont az megint egy olyan dolog, amit fogalmam sincs, hogy tanuljak meg...
2020. jún. 15. 17:50
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez komolyan nem fér a fejembe, hogy a nálam fiatalabbak hogy a fenébe lehetnek ilyen okosak? Nem szeretnék a szüleim sorsára jutni, akiknek csak annyi a munka, hogy kapálják a földet...
2020. jún. 15. 17:53
 7/16 anonim ***** válasza:

"Kezdeném azzal, hogy 16 éves fiú vagyok, és szoktam chatelni olyan 11 illetve 14 évessel, akik tudnak hackelni, programozni, weboldalt készíteni, és még naphosszat sorolhatnám."

"Ez komolyan nem fér a fejembe, hogy a nálam fiatalabbak hogy a fenébe lehetnek ilyen okosak?"

Ismered a mondást?

Messziről jött ember azt mond amit akar.

2020. jún. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem okosabbak azért, mert tudnak olyat, amit te (még) nem.

Másrészt ha nem akarsz kétkezi munkás lenni, hanem az informatika érdekel, akkor tanulni kell. Menni utána, kérdezni (ez is egy jó ötlet volt, ide írni), próbálgatni millió dolgot, és utána megnézni mi történik.

Kezdheted ingyenes Youtube videó sorozatokkal, akár magyarul is:

Java programozás: https://www.youtube.com/playlist?list=PL1WwhU4dv6tG8C8aGca5I..


Frontendes dolgok: https://www.youtube.com/watch?v=kcNEYiKaL2I&list=PLT2URj1QED..


Aztán mellette lehet akár teljesen ingyen is angolozni, rengeteg online platform és játék van erre is (napi 1 óra az min. kell):


[link]


A weboldalak készítése sem agysebészet... Google a barátod! Próbáld ki!


Sok sikert!

2020. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

hát azok a kis srávok lehet, hogy napi 16 órát ülnek a gép előtt 3 éves koruk óta. Te meg ha igaz falun laksz. Persze hogy nem fogsz egész nap a gép előtt ülni... én sem tudok amikor jó idő van és lehet kimenni terepre.



ha a számítástechnika érdekel akkor tanulj!

olvass, nézz videókat, minden híren, minden hozzászóláson legyen ott a figyelmed!

Itt a gyakorin is belefutok néha olyan válaszba amit elmentek magamnak, mert van benne egy fél mondat ami hasznos.

a tudást nem lehet máshogy összeszedni mint tanulással, állandó érdeklődéssel a téma iránt.


Az angolt pedig tanuld meg!

Ha az megy akkor sokezerszer több tanagyag és videó tárul ki előtted a youtubeon!

Ma már egy angol felsőfokú nyelvizsga szintű tudásának alapnak kellene lennie ha a számtech érdekel.

2020. jún. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Derwer ***** válasza:
74%

Vannak tízen évesek akik tudnak hackelni, de azok nagyon kevesek vannak.

Akikkel te beszélsz valószínűleg nagyot mondanak.

Emlékszem anno ötödikes koromban nem tudtam még a windows98at feltelepiteni és hogy csodáltam azt aki tud... :P


Ha nem akarsz két kézi munkákat végezni, rengeteg szakma áll rendelkezésedre. Ha történetében IT érdekel, akkor kell az angol a kezdetektől. Bár így is úgy is kell 1-2 plusz nyelv mert a magyarral be leszel zárva.


Javaslom ne hackelni akarj, mert az olyan mintha egyből egy felhőkarcolót akarnál építeni.

2020. jún. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!