Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a "fejlett"...

KmsRys kérdése:

Hogyan tudnék a "fejlett" informatikai tudás birtokába jutni?

Figyelt kérdés
Kezdeném azzal, hogy 16 éves fiú vagyok, és szoktam chatelni olyan 11 illetve 14 évessel, akik tudnak hackelni, programozni, weboldalt készíteni, és még naphosszat sorolhatnám. Engem ez rohadtul idegesít, hogy idén októberben leszek 17 éves, és ezek közül egyikhez sem értek. Elvileg a netről meg lehet tanulni ezeket. De egészen pontosan hogyan? A 11 éves a netről tanulta, a 14 éves pedig az általános(!) iskolában. Én már a 3. iskolába járok, de még normális informatika óra sem volt sehol. Szóval hol tudnék FEJLETT informatikát tanulni, hogy mindezt én is tudjam? Jó lenne valahol a neten, mert egyrészt nyári szünet van, másrészt meg iskolába járok, én meg szeretném sürgetni, azt látom, hogy a mai világban már nagyon le vagyok maradva!

2020. jún. 15. 17:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg a 8-ast! A 10-esnek üzenem, hogy tudnak hackelni, komolyan fel is tudnak törni fiókokat, de általában nem használják rosszra. Ha meg programozást igénylő dolgokat szeretnék, ahhoz őket kérem meg, mert én ugye nem értek hozzá. Remélem, hogy egyszer magam is megtudom majd csinálni a programozást igénylő dolgokat.
2020. jún. 15. 19:15
 12/16 anonim ***** válasza:
Igen, meg fogod tudni. Gyakorolni kell, sokat szenvedni vele, de minél többet csinálod, annál jobban fog menni! Ők sem így születtek, csak sokat foglalkoznak vele.
2020. jún. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

11 meg 14 éves nem tud hackelni, amit tud az maximum annyi, hogy rányom egy nagy piros gombra, és történik valamit, amit ő hackelésnek hív.


A weboldalkészítést elhiszem.

Én 10 voltam, a bátyám 14, amikor első számítógépünket kaptuk, mondván hogy ha a bátyám középiskolába megy, szüksége lehet rá. Én az ő 7.-es és 8.-as informatika tankönyvéből (Mozaik kiadó) tanultam meg a programozás alapjait. Néhány egyszerű algoritmus volt benne, és nagyon alacsony szintű Basic és Pascal. Olyan dolgok, hogy hogyan kell kiíratni és bekérni adatokat, minimális fájlkezelés, ilyesmik. Aztán utána elmentem a könyvtárba anyámmal, és kivettem egy QBasic könyvet (barnás-naracssárgás borítója volt, ennyire emlékszem). Ezután Pascallal foglalkoztam, egy ismerőstől kaptam Turbo Pascal 5.0 könyvet, ekkoriban kb. 14-15 éves voltam. Itt már tudtam grafikázni (EGAVGA.bgi), PC speakeren hangokat kelteni...

Én így tanultam meg.

2020. jún. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"komolyan fel is tudnak törni fiókokat"

az, hogy kitalálja valakinek az egyszerű jelszavát az még nem hekkelés.

vagy valahonnan megtudja a jelszót, mert a felhasználó figyelmetlen, felelőtlen volt és aztán azt a jelszót kipróbálja másik fiókokban is az szintén nem hekkelés

2020. jún. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Angolul mindenképpen meg kell tanulnod, anélkül jobb, ha bele sem kezdesz a programozásba. Azt csak magántanárnál vagy nyelvtanfolyamon lehet, a közoktatást inkább hagyjuk.
2020. jún. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az alapokat internetről is megtanulhatod. Ha rákeresel pl. youtube-on is vannak programozós "tanfolyamok" (én ezt ajámlanám:

https://www.youtube.com/user/TheHUNTutorials , gyorsan elmagyarázza a dolgokat, az alapokat gyorsan el tudod sajátítani), de végül úgyis egy fizetős tanfolyamon fogsz kikötni, mert ezekből nem tudsz olyan tudást szerezni, amiből meg is tudsz élni.

2020. jún. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!