Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mesterséges Intelligenciát...

Mesterséges Intelligenciát valaki el tudná magyarázni nekem?

Figyelt kérdés
MI (Mesterséges Intelligencia) témakörben szeretnék kérdezni. Hogyan készül, és miből lehet felépíteni? Milyen feltételei vannak ahhoz hogy valaki egy ilyet tudjon csinálni otthon? Hogyan lehet fejleszteni és taníttatni? Abszolút nem értek hozzá, ahogy a programozáshoz sem, de érdekel hogy aki pl csinált ehhez hasonlót otthon akkor hogyan sikerült a dolog.

2020. jún. 28. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit nevezünk mesterséges intelligenciának..

Manapság már sima kis if statement-ekre is ráfestik az AI nevet marketinges célokból, ami abból áll, hogy például a kocsidban felkapcsol a lámpa sötédesékor érzékelők által, majd pedig világosban le..

Azt hiszem a Huawei hívta a kameraját AI-nak, ami talán automatikusan feljavította a képet a fényviszonyokhoz? Vagy valami ilyesmi.

Az igazi mesterséges intelligencia ettől sokkal összetettebb, Elon Musk-nak van erre külön kutatócsoportja, ők már alkottak pát érdekes dolgot, keress rájuk.

Szóval ha úgy nézzük, hívhatunk mindent is, meg semmit is AI-nak.

2020. jún. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Tényleges mesterséges intelligencia, ami köznapi fogalmaink szerint egy intelligens, gondolkodó entitás, nem létezik, és óvatos becslések szerint még van 100 évig nem is fog létezni.

Amire szeretik ráfogni, hogy mesterséges intelligencia, az valójában nem több pár gépi tanuló algoritmusnál. Ami persze nem rossz, és irtó hatékony például különböző dolgok felismerésében, osztályozásában, de naivitás lenne azt gondolni, hogy ez valami gondolkodó virtuális lény.

A ma használt "mesterséges intelligenciák" 99%-a neurális hálókon alapul, amik tulajdonképpen idegsejtek egy csoportjának a szimulációja. Ilyeneket akármilyen fejlesztőeszközzel létre lehet hozni, én épp a hétvégén kíséerleteztem Perlben egy egyszerű neurális hálóval (AI::NeuralNet::Simple), egy egyszerű példaprogram megírása ezzel kb. 2 perc. Nyilván egy komolyabb célú szoftvert ennél nagyságrendekkel több idő megírni, de igazából ami macerás és hosszadalmas, az a betanítás. Itt ugyanis nem konkrét algoritmusokkal dolgozunk, hanem ezeket a virtuális neuronokat tanítgatjuk, hogy a megfelelő bemenetre a megfelelő kimenetet adja.

Ha tényleg érdekel a téma, javaslom ezt az előadást végignézni: https://www.youtube.com/watch?v=SAhtORzp77g (meg a 2. részét is). Egyetemi előadás, de 90%-a egy laikus érdeklődő számára is érthető. Pont ezért szeretem az ő előadásait, mert mély ismereteket ad, de közérthetően.

Egyébként Commodore 64-re is írtam már neurális hálót. Igaz, a teljesítménye messze elmarad egy komolyabb implementációtól, de azért jól mutatja, hogy nem kell ide csúcshardver ahhoz, hogy ilyesmit létrehozzunk.

2020. jún. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!