Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mesterséges Inteligencia vagy...

Mesterséges Inteligencia vagy Kiberbiztonság? Milyen irányba tanulnál tovább? Miért?

Figyelt kérdés

Leginkább szakértőkhöz szólna kérdésem.


MSc AI és MSc Cyber Security and Digital Forensics szakokon gondolkozok.

Ti milyen irányba mennétek tovább és miért? Melyiknek mi az előnye/hátránya? Az oké hogy izginek hangzik, de milyen a való életben benne dolgozni? Elhelyezkedési lehetőségek Angliában és Magyarországon egyaránt? Távmunkák lehetségesek ilyen körökben?


Az a baj, hogy ezek már elég specifikus szakok, ha egyiket elkezdem, nincs visszaút.. (Mondjuk csak 1 éves, de csak egy irányba szeretnék elindulni)

Folyamatosan kutatgatok a két téma iránt, de olyan veleményét is meghallgatnám, akinek van némi rálátása a dologra.

AI elvileg brutál matekos, bár a szakleírásból nekem ez nem annyira jön le.. (Mondjuk nincs bajom a matekkal).

Egyébként ha szükséges, elküldöm a linkeket a szakokra privátban, ha esetleg valaki rászánja magát és adna tippeket a választásban :)


Computing and Information Systems BSc-vel vágnék neki.



2020. júl. 14. 22:12
A kérdező szavazást indított:
MSc Artifical Intelligence
MSc Cyber Security and Digital Forensics
Más IT-s terület, lent megírom
11 szavazat
 1/5 anonim válasza:
100%

Szerintem azt vedd figyelembe, hogy mi az, ami téged jobban érdekel, melyikhez van több motivációd.


Amikor elkezdtem érdeklődni az IT világa iránt, eleinte csak az érdekelt, mi a jövő, miért fizetnek sokat és mivel lehet legkönnyebben elhelyezkedni. Ebben majdnem bele is buktam, mert hamar elment a kedvem az egésztől. Aztán belefutottam abba a területbe, amit nekem találtak ki, ami tényleg inkább hobbi mint munka, mert szívesen foglalkozom vele.


Az általad említett lehetőségek közül én személy szerint a Cyber Security irányába mennék, de nem azért, mert abban látom a nagyobb jövőt, hanem mert a személyiségemből fakadóan nekem ez jó játszótér lenne :D

2020. júl. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már menthetetlenül döntésképtelen vagyok és egyszerűen nen tudok dönteni, mindkettő érdekelne 😅

Lenne egy harmadik opció, ami Advanced Computer Science lenne, de ott magam választanám a tárgyakat. Ott inkább AI, Data science és programozás tárgyaim lennének központban, mindenből egy kevéske. De mivel választós a téma, így lehet lenne reggel egy órám, meg egy délután, és mivel bejárós lennék (másfél óra oda), az úgy elég bonyolult lenne. Meg jó lenne már specializálódni is valamerre.. (Mondjuk ACS egy sokkal híresebb komoly egyetem lenne). Sajnos nem tudok ottani diákokkal beszélni, pedig inkább az lenne mérvadó, mert nem minden a hírnév.

Csinálgatok online kurzusokat is AI és cybersec vonalon hátha elragad az egyik, de eddig két szék között ülök.

Egy-egy ilyen ágakkal foglalkozó szakemberekkel jó lenne beszélni.

2020. júl. 14. 23:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdemes lehet megnézni hogy milyen modulok vannak. Lehet az egyikben meg van az ami a másikban is tetszik meg hozzá plusz valami ami szintén tetszik. Én finance vonalon vagyok ugyan de nekem pl méternél főleg a modulok segítettek dönteni.
2020. júl. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 NKE Kiber válasza:

Én kiberbiztonság vonalról tudom azt mondani, hogy szakmán belül senki nem fogja azt javasolni, hogy menj mesterre.


Szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy nem most hirtelen eldöntöd, hogy mivel foglalkozz egész hátralevő életedben, hanem ha nem tudsz választani, akkor dolgozol 6-6 hónapot mindkét területen juniorként/gyakornokként és meglátod, hogy tetszik-e.


Továbbá, amíg kiberbiztonsági szakember simán lehetsz AI/ML diplomákkal (lásd ezt a cikket a témáról pl: [link] addig fordítva ez nem feltétlenül igaz.

2020. szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Két angol egyetemet néztem ki kiberbiztonság területen, az egyik a támadás, míg másik a védekezésre fókuszál leginkább.


#4 Nevedből ítélve az új magyar kiberbizt. szakon vagy? Ha igen, milyen?

Tudnék a két kiszemelt egyetemi szakomról linket küldeni, az egyik tartalmaz némi AI-t is, de részletesen le is írja a tárgyakat. Nagyon örülnék némi segítségnek, hogy a kettő közül melyiket vegyem előrébb 🤗

2020. szept. 3. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!