Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a youtuebon...

Hogyan lehet a youtuebon felhasználni zenéket?

Figyelt kérdés
Nem értem ezt a copyrightos rendszert. Live ban hogyan használhatok fel zenéket? Hogyan nézhetem meg hogy melyik zene copyrightos? Hogyan működik a Creative Commons? Jó lenne ha linket küldtök akkor ha lehet magyart.

2020. aug. 4. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában az NCS music-at érdemes használni
2020. aug. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan nézhetem meg hogy melyik zene copyrightos?"

A Youtube-nak van egy Hangkönyvtára, ahonnan biztonságosan, szabadon felhasználhatsz zenéket - erről bővebben:

[link]


"Hogyan működik a Creative Commons?"

A Creative Commons egy jogi formula, mely meghatározza, hogy egy művet hogyan használhatod fel:

- meg kell nevezned a művedben a felhasznált mű szerzőjét

- megváltoztathatod-e a felhasznált művet vagy sem (szóval remixelheted-e)

- felhasználhatod-e kereskedelmi céllal vagy sem (például eladod-e az így készült videót)

- a te műved feldolgozásában kötelező-e a felhasznált mű szerzőjének megjelölése vagy sem


Vannak kifejezetten olyan "zenetárak" ahol ilyen licencelésű zenék érhetőek el:

[link]

2020. aug. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én egy rádióféleséget szeretnék indítani ahol liveban vannak zenék mint pl. a We on Me zene stb. Azért nem jó az NCS és a ccmixer és a youtube hangkönyvtára.
2020. aug. 4. 18:20
 4/13 anonim ***** válasza:

#3: Akkor nincs mese, fel kell venned a kapcsolatot az élő adásban lejátszani kívánt zeneszámok előadóival/kiadóival és engedélyt kell kérned tőlük, ugyanis:

"26. § (1) A szerző kizárólagos joga, hogy a művét sugárzással a nyilvánossághoz közvetítse, és hogy erre másnak engedélyt adjon. Sugárzás a mű érzékelhetővé tétele távollévők számára hangoknak, képeknek és hangoknak, vagy technikai megjelenítésüknek vezeték vagy más hasonló eszköz nélkül megvalósuló átvitelével."

Forrás: 1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról ( [link] )

2020. aug. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Youtubon is egy csomó ember van aki szerintem ezeket nem csinálja meg. Van más megoldás?
2020. aug. 4. 18:42
 6/13 anonim ***** válasza:

#5: Nincs.


Vagy keresel egy olyan szolgáltatót, ahol szabadon elérhető zenék vannak - ilyen például az említett CCMixter vagy a Youtube Hangtára vagy az NCS - vagy felveszed a kapcsolatot a szerzővel/kiadóval és engedélyt kérsz.


Az engedély nélküli felhasználás jobb esetben csak a videó elnémításával jár, rosszabb esetben letiltják az egész videót. Legrosszabb esetben letiltják a csatornádat.

Az hogy mások - szerinted - "nem csinálják meg" a zeneszámok szerzői jogi tisztázását, téged még nem mentesít az esetleges retorzióktól.

2020. aug. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Van az Audio Library meg Rap&Trap - No Copyright Songs csatorna is, nézd meg, hátha olyan, mint amire te gondolsz.
2020. aug. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
1910 szám van fent a csatornámon, ebből kb 20 olyan, aminél külön engedélyt kértem az előadótól. 2 csatornám és pár éves "munkám" bánta mire rájöttem, hogy melyik kiadóktól/előadóktól lehet gond nékül feltölteni számokat. Feltüntetve nincs sehol, egyszerűen ki kell kísérletezni vagy egyesével ráírni mindre és várni a választ
2020. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tudod hogy mostanában milyen zenéket lehet felhasználni?
2020. aug. 7. 18:51
 10/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy akarod felhasználni. Pénzt egyikkel sem fogsz tudni keresni. Live-ról nem tudok nyilatkozni. Nem tudom, mi történik ott, ha olyan zenét játszol le, amit sima feltöltésnél törölnének. Annyit tudok mondani, hogy minél újabb és populárisabb egy szám, annál valószínűbb, hogy nem használhatod csak úgy kedvedre.
2020. aug. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!