Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Bosszantó probléma, videokárty...

Bosszantó probléma, videokártya hibára tippelek. Szerinted?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


ebben a kérdésben le van írva az előzmény.

Nos,a fagyás nem szűnt meg,csak lényegesen leritkult(kb napi egyre-windows újratelepítés,vírusirtás,tápkábel cseréje után)

Itthon vitázunk párommal(ő rendszerinfos) hogy mi lehet a baj.

Ezek a bajok annyival egészültek ki,hogy a monitoron ilyen "fakulás-szerűség" van,magyarán foltokban hiányzik a szín,de mindez csak az asztal háttérképénél (ugyanazt a képet megnyitva paintben semmi ilyet nem tapasztalok),újraindítás után is ez van. A videókat is így játssza le,minden kicsit is erősebb grafikára így reagál(az más tészta,hogy lassú,6 éves gép,a kortársai közt hiper-szuper volt,ma már átlagnál éppcsak kicsivel jobb.)

Nos én az elején videokártya-hibára tippeltem,párom tiltakozott,hogy nem,nem az.

A "tűzoltó akciók" után javult a helyzet,de más részt romlott is.

Mi lehet a baj? Most már egyértelműen hardveres hiba,de vajon mi?


2010. aug. 4. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Leformáztad a merevlemezt, mielőtt újratelepítetted?

Az, hogy csak az asztali háttérnél jelenik meg a színes hiba, az biztosan szoftver hibát takar...

2010. aug. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

persze,gyorsformázás ment rá!

nézegettük itt ezt az asztali dolgot. csináltam egy printscreent az asztalról,és arrébb húztam a hibás részt pbrushban. miközben húztam villogott,mozgott a hibacsík,mintha csak ezt a mintát nem tudná elviselni :S nagyobb lett,kisebb lett,úgyhogy nem tudom...már monitorhibára is tippeltem(a monitorom alapból kontakthibás,csak egy-két pofontól működik rendesen),tápkábelhibára,de nem az.

felvettük a videokártya hűtést 90%-ra,hátha...

de a fagyást még mindig nem oldotta meg,épp nemrég időzített egyet.

2010. aug. 4. 23:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem kezd azzal, hogy a monitorodhoz veszel egy új kábelt, hátha csak az a rossz...

A fagyás pedig akármi lehet, megnézhetnéd a róla készült információkat. Pontosan nem tudom, hogy hova menti a gép, de a googleben megtalálod. :)

2010. aug. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Legózással hamar ki lehet deríteni.


Egész gépet kötöd egy másik monitorra. Ezzel kizárható a monitor kérdés:)

Ha van rá lehetőséged akkor videokártya csere próba

ha minden ok, akkor vga rossz.


Ha nincs lehetőség legózni akkor esetleg egy olyat próbálj meg, hogy

a kép beállítást leveszed 16 bitre windowson belül és úgy nézd meg.

Elképzelhető, hogy a vga-d rosszul kezeli a nagyobb színmélységet (video ram).


Fagyás:Nézz egy folyamatlistát, hátha valami esetleg eszi időnként a gépet.

2010. aug. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!