Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez monitor vagy videokártya...

Ez monitor vagy videokártya probléma lehet?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha már kérdezték volna, de jelenleg ennyit látok a monitorból, és elég nehézkes nemhogy keresni, de olvasni bármit is.

[link]


Szóval ez lenne a problémám. Olyan, mintha a képet összehúzták volna, állítottak volna a v. pincushionon, de ilyet nem tettem, és, ha próbálkozok is vele, nem mozdul. A probléma tegnap reggel jelentkezett, utána öt percre rá visszaállt normálisan, majd este ismét, és azóta így maradt.

Most, hogy rendesen lássam az egész oldalt - már amennyire - , az oldalirányú pozíciót váltogatom 0-ról százra, ha épp a menüre vagy a visszalépésre, esetleg kikapcsolásra van szükségem, de ugye ez nem megoldás.


A monitor már nem úgy - legalább 8 éves -, de a videokártya sem a legjobb, így nem tudom, mi lehet a probléma. A szerelgetésben nem vagyok otthon, így nem tudom szétkapni a gépet, hogy utána nézzek.


A kérdés az, hogy mégis mi lehet a probléma? A monitorral lehet gond vagy a videokártyával?


Előre is köszönöm a segítséget!


2011. máj. 20. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Állítsd vissza a felbontást...
2011. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Monitor gond - vízszintes képeltérítés. Jav. v csere.
2011. máj. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A felbontással nincs gond, ha valóban monitor, akkor már időszerű a csere. Csak nem akarok úgy járni, hogy hazahozom az új monitort, és kiderül, hogy a videokártyával van gond, ezért kérdezem.
2011. máj. 20. 10:55
 4/11 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem monitor probléma!

CGA az oka, méghozzá ha szerencséd van akkor csak a driver ment gallyra, esetleg a Catalyst, frissítsd a VGA driverét!

2011. máj. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem CGA hanem VGA
2011. máj. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Frissítettem a drivert, de nincs javulás. :S
2011. máj. 20. 11:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a monitort másik gépen, ha van rá módod..
2011. máj. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Arra sajnos nincs mód. Úgy tűnik, marad a szerviz, aztán majd kiderül, mit kell kicserélni.
2011. máj. 20. 12:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez a monitor hibája kell legyen!

Ez egy régi CRT monitor, amin összehúzódott a kép. Van amelyiken a menüből állíthatod a kép elnyújtását, nézz körül, hátha csak valaki babrált vele.

Ha viszont ettől nem jön helyre, akkor szervizbe kell vinned, vagy pedig újat venned.

Mindenesetre ha akarod kipróbálhatod a monitort másik számítógépnél is. Erre jó például egy jó szomszéd aki segítene rajtad, vagy még jobb egy otthoni másik számítógép.

2011. máj. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A monitor beállításaival nincs gond. Ezzel kezdtem én is, hátha valaki elállította, de nem. Ráadásul utána visszaállt, és kb. fél napig nem is volt gond vele.
2011. máj. 20. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!