Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki szeretném próbálni a...

Ki szeretném próbálni a linuxot, de nem értek hozzá?

Figyelt kérdés
Odáig jutottam, hogy vannak ezek a distrok és kiválasztottam, hogy akkor felrakom az Ubuntut mivel azt ajánlották a legtöbben. Most éppen bootolható USB-t készítek viszont hogyan fogom megtanulni az egész op. rendszer használatát? Gondolok itt pl. a terminálra. Itt hogyan kell a drivereket frissíteni? Pl. VGA drivert ugyanúgy csak letöltöm és felrakom mint windowson?

2020. aug. 20. 22:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen átlátható, egyszerű. Nekem sokkal egyszerűbb volt mint a többi. De kinek mi... Mára csak Kalit és Raspbiant használok és jó alap volt hozzá szerintem, de egyénfüggő.
2020. aug. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Angollal nincsen probléma. Már az Ubunturól írok, felraktam egy-két dolgot eddig tetszik. A terminált kéne megtanulni használni legalább alap szinten.
2020. aug. 21. 00:21
 13/26 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy annyi problémám van, hogy nem látom az 1 terás HDDt. Le kéne formázni meg láthatóvá tenni valahogy, de hogyan? :D
2020. aug. 21. 00:23
 14/26 anonim ***** válasza:
@13: Hál' istennek "Mint"-el nincs ilyen probléma, és tartalmaz minden megszokott programot is alapból. Pl office stb (még pendriveról futva is).
2020. aug. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
LibreOffice dolgokat itt is felrakta, de én már nem rakom át Mint-re :D
2020. aug. 21. 00:40
 16/26 A kérdező kommentje:
Egyébként meglepően gyors és egyszerű volt a telepítés, még lehet jobb is mint a win 10
2020. aug. 21. 00:41
 17/26 anonim ***** válasza:
13%

Ubuntu


Én WSL-t használok a munkám miatt, ezért úgy gondoltam, hogy hétköznapi használatra megpróbálok áttérni az Ubuntu grafikus típusára. Kb egy hétig bírtam.


Nagyon szép, és nagyon jó LENNE, de:


- minden szoftver amit megszoktál, az nincs. Így office sincsen, helyette van valami kínai office ami majdnem ugyan az, de gagyi.. ez nagyjából mindenre igaz (macOs-en vannak jó alternatívák)


- minden lépés sokkal bonyolultabb, ez nyilván majd megtanulható / hozzászokható. Ami windwoson két kattintás, abban biztos lehetsz, hogy itt minimum 3-4 perc szopás (parancsikon létrehozással simán eltötymörögtem két órát, ami egyszer működött, egyszer nem)



- ha a hardvered kiesik a pixisből, akkor neked kell manuálisan beállítanod a drivert. Értem ezelatt azt, hogy ha én találtam egy univerzális csomagot / drivert és végig kellet lépkednem a konzolos varázslón amibe az is beletartozott, hogy a ventillátor forgásának sebességét is nekem kellett kiszámolni bizonyos eseményeknél + fesz.


Én itt azt mondtam, hogy köszönöm, nekem bőven elég egy terminál windows alatt. A macOs jó alternatíva lehet windows helyett, de sztem a grafikus ubuntu hétköznapi használatra egyszerűen alkalmatlan.

2020. aug. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

#17


Világos, hogy problémákba ütköztél, de egy hét használat után kijelenteni, hogy az Ubuntu "hétköznapi használatra egyszerűen alkalmatlan", egy icsit erős...

Egy hét alatt még a grafikus környezetet sem lehet alaposan kiismerni, nem hogy magát a disztrót.

Melyik az a "kínai office", és miért gagyi?

Mi az, ami bonyolultabb? Hova és milyen parancsikont akartál csinálni?

Milyen hardver volt az, amihez manuálisan kellett drivert állítani?

2020. aug. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

18


- wps office

- mi az hogy mi az hogy bonyolultabb?? ki akartam rakni egy parancsikont a desktopra, és teljesen mindegy, hogy milyen szkriptet írtam rá, nem foglalkozott vele.


- mi az, hogy milyen hardver? :D Több hardvert nem támogat, mint amit igen. Ergo az emberek többségének manuálisna kell összeollózgatni mindent pusztán ahhoz, hogy működjön megfelelően a gép.


Ne próbáld már megmagyarázni, hogy én nézem rossz szemszögből a dolgokat :D Szeretem a linuxot, használom is, akkor legalább legyne megfelelő support és támogatás.

2020. aug. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Alain Delon ***** válasza:
12: Mit akarsz a terminállal csinálni? Én pl. sosem használom az openSUSE-n.
2020. aug. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!