Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ki szeretném próbálni a...

Ki szeretném próbálni a linuxot, de nem értek hozzá?

Figyelt kérdés
Odáig jutottam, hogy vannak ezek a distrok és kiválasztottam, hogy akkor felrakom az Ubuntut mivel azt ajánlották a legtöbben. Most éppen bootolható USB-t készítek viszont hogyan fogom megtanulni az egész op. rendszer használatát? Gondolok itt pl. a terminálra. Itt hogyan kell a drivereket frissíteni? Pl. VGA drivert ugyanúgy csak letöltöm és felrakom mint windowson?

2020. aug. 20. 22:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

A WPS Office mitől gagyi?


Azért kérdeztem, hogy hova, milyen parancsikont akarsz kirakni és hogyan, mert nem mindegy, hogy milyen asztali környeztet használsz, és azon belül hova akarsz parancsikont rakni (asztal, dock, panel...). Feltételezem Gnome alatt próbáltad, így a legegyszerűbb módszer, hogy a fájlkezelőben fogod az ikont, ráhúzod bal oldalt az Asztal ikonra úgy, hogy közben nyomod az ALT-ot. Ekkor feljön három lehetőség, azt választod hogy "Linkelés ide", és így készül egy symlink az asztalra. Ennyi. Ha ez nem felel meg, és mindenképpen .desktop fájlt akarsz, akkor vagy megszerkeszted magadnak kézzel ahogy csináltad, vagy használsz valamilyen parancsikon készítő eszközt, mint pl. az exo-desktop-item-edit, és akkor ilyen felületen tudsz .desktop fájl készíteni: [link]

Más asztali környezetekben amúgy a fájlkezelőben van linkkészítés menüpont, Nautilusban nincs.


Hardverek: tapasztalatom szerint a rádugott hardverek túlnyomó többsége simán megy. A legproblémásabb eszközök a szkennerek, multifunkciós nyomtatók és a botkormányok. Az egyszerűbb hardverek sokszor jobban mennek, mint Windows alatt.

2020. aug. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

21


na ne beszélj. nem nem és nem

2020. aug. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
De de és de :)
2020. aug. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Tessék: [link]

Bal oldalon a Nemo (Cinnamon) helyi menüje, jobb oldalon a Thunaré (Xfce).

2020. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Tom Benko ***** válasza:
@19: Szkripttel akartál parancsikont létrehozni?! WTF! Ha nagyon kézzel akarod, akkor a [link] alapján megteheted. De ezt inkább hagyd a hozzáértőkre. Van rá eszköz.
2020. aug. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"De ezt inkább hagyd a hozzáértőkre."


év mondata

2020. aug. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!