Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan gyorsítsam laptopom?

Hogyan gyorsítsam laptopom?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kaptam egy régebbi típusú kis laptopot, de eléggé lassú. A processzora 2x1,50GHz, memória 2GB. Kérdésem az lenne, hogy cseréltessem ki a CPU-t erősebbre, vagy elég lenne egy kisebb operációs rendszert feltelepíteni. Ha ez utóbbi akkor tudnátok-e ajánlani valamilyent? Tanuláshoz kell, így internethasználat és irodai szoftverek futtatására lenne szükségem.

2020. szept. 6. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen lellene bele elso korben egy ssd. Pl egy ilyen olcsobb is jo:

[link]


Aztán +2gb ram is jo lenne, ezek hardverapron 1-2k forintos tételek

2020. szept. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

SSD-t bele, az nagyot dob a gyorsaságon. Illetve 4 gb ram már szükséges, ha egyszerre akarsz böngészni és más programokat használni.


Op rendszer ilyen gépekre egy win 7 még optimális, de mivel megszűnik a támogatás és stb egy win 10 home verzió bőven elegendő.

2020. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hét éves notebook, semmi baja és jó. De persze AMD processzoros. Az a helyzet, hogy nem lassú. De ehhez kellett egy megbízható vírusirtó, böngészők frissitése és uBlock reklámblokkoló. Rendszeresen lefuttatom ezeket, töredezettség mentesítést is. Így nem lesz soha lassú.
2020. szept. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az SSD-t felejtsd el. Ez a gép egyszerűen képtelen akkora sebességgel dolgozni, hogy az SSD előnye érvényre jusson!

Én is SSD-vel akartam gyorsítani a gépet, és a boltos volt olyan korrekt hogy lebeszélt róla! Mondta, hogy valszeg nemhogy gyorsítani, hanem egyenesen LASSÍTANI fogja a gépem!


Jó lett volna ha konkrét típust is írsz! A chipset nem biztos hogy kezel 2Gb-nál több RAM-ot!

És a HDD nagyságát sem ártott volna feltüntetni. Van jelentősége a lapozófájl miatt! Ha már itt tartunk! Engedélyezve van?

2020. szept. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Medion WIM 2140, ez volt feltüntetve az alaplapnál, de mikor rákerestem magát a gépet is így azonosította.
2020. szept. 6. 23:10
 6/9 anonim ***** válasza:

#4 vagyok:


Sajnos rossz hírem van. Ezt ne is akard gyorsítani, mert szinte képtelenség.


Gyorsabb proci nincs hozzá, a chipkészlet pedig mint ahogy sejtettem is, max 2Gb RAM-ot kezel.


Próbálkozz inkább a kisebb igényű operációs rendszerek irányába.

2020. szept. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#4 es, azért az a boltos elmehetne szenet lapátolni, ahhoz talán ért. Mondjuk nem tudom a te géped milyen volt, de én egy a kérdezőéhez hasonló teljesítményű Thinkpad-ba raktam egy 120 GB-os SSD-t és igen gyorsított rajta.


Valóban gyenge a gép, és nem lehet a procival és memóriával javítani. De egy SSD ezen is dobna rendesen. Az egy más kérdés, hogy nem éri meg, mert bár gyorsabb lesz, de a memóriába alig fér valami. Így aztán folyton tekerné a lapozó fájlt, ami meg az SSD-nek nem igazán jó. Talán egy Win 7 még elmenne, de az meg lejárt, lassan egy éve.


Én azt mondom, ha nem tud jobbat venni, akkor menjen az SSD hisz SATA 2 port van benne elvileg. És úgy egy kisebb igényű rendszer. Nyilván valamilyen Linux kiadás.

2020. szept. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#4, #7-nek:


"hasonló teljesítményű Thinkpad-ba raktam egy 120 GB-os SSD-t és igen gyorsított rajta."


Aminek az az oka, hogy a chipset alkalmas volt rá!


Ezé a gépé viszont nem!


Akit pedig boltosként aposztrofáltam az valójában egy használt-kereskedés műszerésze aki napi szinten épít eladásra gépeket, és szervizeli a meghibásodottakat immár kb 15 éve. Azóta ismerem amióta megnyitott, és számtalanszor segített már. Ha ő ezt mondta, akkor feltétel nélkül elhiszem.

2020. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7


Nem tudom hol nézted a memória bővítést én itt tájékozódom:


[link]


és itt: [link]


Szóval mehet bele a 2x 2GB 5300 667Mhz-es SODIM


És az SSD is. Procit is lehet cserélni, de az már nem hoz látványos eredményt.


A kérdezőnek:

Keress meg privátban, ( tavszerviz@gmail.com ) és segítek megcsinálni. Ha valamelyik összetevőt nem képes fogadni azokból amit leírtam, adok érte egy erősebb gépet 1/1 cserébe.

2020. szept. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!