Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Újabb Facebook per? Most...

Újabb Facebook per? Most Magyarországról? Neked van profilod náluk? Az adatvédelem fontos?

Figyelt kérdés

2020.09.12.-én töltötte fel a készítő a bejelentő videót:

https://www.youtube.com/watch?v=1HyGPbdrNZk


Korábban is voltak perek a közösségi oldallal kapcsolatban, ez a cikk kiemel belőlük párat:

[link]



2020. szept. 15. 15:32
1 2 3 4 5
 41/50 Alain Delon ***** válasza:
0%

39: "Mert - kis hazánkban legalábbis - a 14 év alatti személy jogi szempontból cselekvőképtelen. Éppen ezért nem regisztrálhat semmilyen nagyobb közösségi oldalra." Hol van az kikötve jogilag, hogy nem regisztrálhat közösség oldalon? Belemagyarázás, amit csinálsz.

Közösségépítés, közelebb hozni egymáshoz az embereket... Na pont az van a Face-en "cenzúrázva", ami ennek ellenében megy: a politikai hergelés, uszítás, és ez a baja a Toroczkaiféléknek. Emiatt hisztiznek és hergelik az embereket.

A legelsőben, amit belinkeltél, csak arról van szó, hogy nem vigyáztak kellőképpen a felhasználók adataira. Ugyanakkor épp azt rótták fel nekik, hogy nem volt elég erős a "cenzúra", mivel álhírek, gyűlöletbeszéd meg akármilyen (fegyveres?) képek terjedtek az oldalon. Olyanról viszont nincs szó, hogy TÖRVÉNYELLENES (hadd nagybetűzzek már én is, lécci...) belső szabályaik lettek volna. Na, bumm.

Ja, ha visszaolvasod, én az adatvédelemről egy szót sem írtam, tehát ezügyben nekem ne hozzatok fel semmit.

2020. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 Alain Delon ***** válasza:
0%

40: Amúgy te nagyon suttyó vagy, mert a Facebook nem bűnszervezet, tehát minek hozod fel Escobart? Már nem tudsz mihez nyúlni?

Monopolhelyzetbe kerültek? És akkor mi van? Csinálja más is utánuk! Amúgy jó lenne tudni, hogy mik ezek a gazdasági, nemzetbiztonsági kockázatok. Részleteznéd? TikTok? Azzal az a baj, hogy nem amerikai. Ez a bajuk azzal a telefonmárkával is. Az USA kezdi elveszteni a vezetőszerepét a világban, és emiatt keresztbe tesznek mindenkinek, ahol tudnak.

2020. szept. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:

"Hol van az kikötve jogilag, hogy nem regisztrálhat közösség oldalon?"

Mivel jogilag cselekvőképtelen, ezért nem köthet például szerződést, nem vehet igénybe SZOLGÁLTATÁST sem.


"Belemagyarázás, amit csinálsz."

Argumentum ad hominem érvelési hiba.


"Na pont az van a Face-en "cenzúrázva", ami ennek ellenében megy: a politikai hergelés, uszítás, és ez a baja a Toroczkaiféléknek. Emiatt hisztiznek és hergelik az embereket."

Lényegtelen konklúzió, vágyvezérelt gondolkodás.

Nem (csak) a "Toroczkaifélék hergelik", hanem egyáltalán minden adatvédelmet szívügyeként kezelő háborog, az USA kongresszusa, az EU, az adatvédelmi hatóságok, stb... meg intézkednek a Facebook nem megfelelő működése miatt.


"A legelsőben, amit belinkeltél, csak arról van szó, hogy nem vigyáztak kellőképpen a felhasználók adataira."

Igen ez a TÖRVÉNYELLENES. E miatt BÜNTETÉST is kaptak.


"Olyanról viszont nincs szó, hogy TÖRVÉNYELLENES (hadd nagybetűzzek már én is, lécci...) belső szabályaik lettek volna. "

De. Pont ezért kaptak BÜNTETÉST.


"Ja, ha visszaolvasod, én az adatvédelemről egy szót sem írtam"

Irreleváns. Az adatvédelem hiányát annak bizonyítékaként hoztam fel, hogy szerinted ők határozzák meg teljes körűen a felhasználási feltételeket - ezzel szemben a TÖRVÉNYEKNEK meg kellene felelniük, amiknek nem feleltek meg és most viselhetik ennek a konzekvenciáit.


"Amúgy te nagyon suttyó vagy"

Vitaképtelen, argumentum ad hominem viselkedés. Le style c'est l'homme.


"Monopolhelyzetbe kerültek? És akkor mi van?"

Mehetnek az USA kongresszusa elé versenyjogi, trösztellenes TÖRVÉNYEK megsértése miatt.


"TikTok? Azzal az a baj, hogy nem amerikai."

És ez gazdasági (nem fizetnek adót), adatvédelmi, nemzetbiztonsági (ez összefüggésben van az adatvédelemmel: ha egy ország polgárainak - ide tartoznak döntéshozók, politikusok, hatósági személyek, stb... - adatai egy másik országban levő cég szerverein vannak, azokkal az adott ország működésébe - például választások befolyásolása, zavargások keltése, stb - bele lehet avatkozni) kockázatokkal jár az amerikai (de a Kínán kívüli) gazdaság számára. Ugyanúgy, mint a Facebook vs EU (vagy egyéb USA-n kívüli országok) esetében is.

2020. szept. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 Alain Delon ***** válasza:

"Olyanról viszont nincs szó, hogy TÖRVÉNYELLENES (hadd nagybetűzzek már én is, lécci...) belső szabályaik lettek volna. "


De. Pont ezért kaptak BÜNTETÉST.


Hol?

2020. szept. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 Alain Delon ***** válasza:

"Ja, ha visszaolvasod, én az adatvédelemről egy szót sem írtam"


Irreleváns. Az adatvédelem hiányát annak bizonyítékaként hoztam fel, hogy szerinted ők határozzák meg teljes körűen a felhasználási feltételeket - ezzel szemben a TÖRVÉNYEKNEK meg kellene felelniük, amiknek nem feleltek meg és most viselhetik ennek a konzekvenciáit.


Gyökérkém! Nem szándékosan szivárogtatták ki az adatokat. Nem az volt a belső szabály, hogy kiszivárogtassák.

2020. szept. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 Alain Delon ***** válasza:

"... adatai egy másik országban levő cég szerverein vannak, azokkal az adott ország működésébe - például választások befolyásolása, zavargások keltése, stb - bele lehet avatkozni"


Hogy?

2020. szept. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 Alain Delon ***** válasza:

""Monopolhelyzetbe kerültek? És akkor mi van?"


Mehetnek az USA kongresszusa elé versenyjogi, trösztellenes TÖRVÉNYEK megsértése miatt."


És akkor mi van?

2020. szept. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

#44:

* Amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság - 5 milliárd dollár: [link]

* Ír adatvédelmi hatóság: [link]


#45: Argumentum ad hominem, vitaképtelen magatartás.

"Nem szándékosan szivárogtatták ki az adatokat. Nem az volt a belső szabály, hogy kiszivárogtassák."

Lényegtelen, hogy direkt vagy hanyagságból szivárogtak ki adatok - kiszivárogtak, így kárt okoztak.


#47: A gazdasági versenyhelyzettel való visszaélés tiltott. Ha ezzel visszaél büntetésre számíthat. (Kis hazánkban a Gazdasági Versenyhivatal az illetékes ebben.)

2020. szept. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 Alain Delon ***** válasza:
0%

48: A hol arra vonatkozott, hogy hol voltak azok a TÖRVÉNYELLENES belső szabályaik. Meg tudnád mutatni?


"Lényegtelen, hogy direkt vagy hanyagságból szivárogtak ki adatok - kiszivárogtak, így kárt okoztak."


Nem lényegtelen, mert egy olyan képet akarnak egyesek kialakítani a Facebookról, hogy egy szándékosan kárt okozó valami.


"A gazdasági versenyhelyzettel való visszaélés tiltott."


Az lehet, de feljebb az is kifogás volt, hogy monopolhelyzetbe kerültek. Erre írtam én, hogy csinálják mások utánuk. Senkinek nem kötelező hozzájuk regisztrálni, senkinek nem kötelező az ő messengerüket használni.

2020. szept. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

"A hol arra vonatkozott, hogy hol voltak azok a TÖRVÉNYELLENES belső szabályaik. Meg tudnád mutatni?"

Nem kell "belső szabályainak" lennie erre.

Rossz metodikát, gyakorlatot követtek az adatok tárolásánál, ezzel kárt okoztak. Pont.


"Nem lényegtelen, mert egy olyan képet akarnak egyesek kialakítani a Facebookról, hogy egy szándékosan kárt okozó valami."

A "nem szándékosság" nem mentség. A gondatlanságból elkövetett bűncselekmény is bűncselekmény.


"Az lehet, de feljebb az is kifogás volt, hogy monopolhelyzetbe kerültek. Erre írtam én, hogy csinálják mások utánuk."

Ez nem kifogás. Visszaéltek gazdasági versenyhelyzetükkel - vállalják a konzekvenciákat.

2020. szept. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!