Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem értem ezt az anyagrészt...

Nem értem ezt az anyagrészt infóból, valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

Emelt infót kezdtem el tanulni körülbelül 1 hónapja, de újra kezdtem egy másik könyvből, hiszen ott több minden van leírva és jobban, de most még is találtam egy olyan anyagrészt amit nem annyira sikerült értelmeznem.


Van egy "vázlat" az alkalmazások használatáról, nem tudom mennyire fontos, de azért szeretném megérteni:


Ez lenne az:


Alkalmazások használata:


- Szűk körökben egy adott célra használták. (csillagászati, hadiipari)

- Központok alakulnak ki, mások is el tudják érni őket, ezek a számítógépek több feladatot is tudnak futtatni párhuzamosan,

de az adatok egy helyre érkeznek, egy számítógépen kerülnek feldolgozásra.

- Általában terminálok csatalkoznak a számítógépekre.

- Decentralizációs folyamat, az eszközök kikerülnek oda ahol az adatok keletkeznek.

- A feldolgozás az adatok keletkezési helyén történik, többféle feladatra használatos.

- Hálózatok, szerver-, kliensalkalmazások

- A feladatok egy része a szervereken hajtódik végre és bizonyos része a klienseken.


- Egy környezetben vannak az adatok, és az eszközök is ugyanonnan származnak.


- Létrejön a mai környezet, újabb centralizáció, az erőforrás megőrzése a cél.

- Ún. felhőben (cloud) történik az adatok feldolgozása, az erőforrások egy szerverteremben vannak, a felhasználó csak

rákapcsolódik a számítógépekre, az adatbevitel a kliensoldalon, a többi mind a szerveren zajlik le.



Milyen központok alakultak ki, ez pontosan milyen alkalmazások használatát jelenti, miért kellett olyan decentralizációs folyamat meg ilyesmi..


A szerver-, kliens alkalmazás az nagyjából megvan, hiszen ismerem a javascriptet és a php-t is. (hogy mire valók)


Előre is köszönöm



2020. szept. 18. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:
pl adat központok, de a decentralizáció is fontos, a központosítottság, hatékonyság növelése érdekében szokták alkalmazni.
2020. szept. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
és ez milyen alkalmazásokra vonatkozhat? mert nem értem, hogy miért kellenek adatközpontok?
2020. szept. 19. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!