Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy kell elkezdeni "youtuberk...

Hogy kell elkezdeni "youtuberkedni"?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék híres youtuber lenni, csak egyre többen mondják hogy kezdjek el tartalmakat gyártani.

Többek között pszichológia, főzés, zero waste életmód, rajz, edzés, zene lenne a téma. Szóval elég sokoldalú vagyok.

De nem tudom, hogy hogyan kell vágni, szerkeszteni, stb.

Gondolom vennem kéne pár cuccot, meg kéne egy kis agy, vagy valaki aki ért hozzá (bár egyedül szeretném).

Nem számít hogy 5-nél több követőm nem lesz, nekem elég ha egy két barátom néha megnézi, vagy akár csak én. De mégis szeretnék profi, igényes videókat.

Tudtok segíteni, mi-hol-merre hány méter?



2020. szept. 26. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég sok minden kell a minőségi videókhoz. Ha a tartalom jó, akkor a mögötte lévő technológia már kevésbé fontos. Kell egy videókamera, mikrofon, számítógép és egy jó videó szerkesztő program.
2020. szept. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Argloss ***** válasza:
100%

Első körben bőven elég lesz egy normálisabb okostelefon. Tapasztald ki a fényeket, a beállításokat, milyen hatással van a hangra a környezet, a távolságod stb.. Tanulj meg valamilyen videoszerkesztőt meg hangszerkesztőt használni, gyárts le 1-2 videót mielőtt komolyabban beleveted magad a dologba.

A youtube-on nagyon sok oktatóvideó van ezzel a témával kapcsolatban.

2020. szept. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ahogy #2 is írta. első körben ne költeni kezdj, hanem kísérletezni és gyakorolni azzal, ami már megvan. bármi legyen is az (telefon, tablet, számítógép, webkamera). szerezz tapasztalatot azokkal és ismerd meg a hiányosságokat, amiket később ki kell javítanod. csak csináld!

gyakorlás közben derül csak ki, hogy mire is lesz szükséged, mi az ami hiányzik a műveleteidből. ha előbb vásárolsz, aztán kezdesz csak tapasztalatokat gyűjteni, kiderülhet, hogy nem is azt vagy nem olyat vettél, ami igazán kéne, vagy hogy felesleges volt megvenni, mert sosem használod, mert ahhoz, amit és ahogyan te csinálsz, nincs rá szükség.


a videózás mindenkinél egy komoly és hosszú tanulási folyamat. minél előbb elkezdesz ismerkedni vele, annál hamarabb fogod elkezdeni megtanulni. esélyed sincs elsőre jót csinálni, mert még nincs benne gyakorlatod. MINDEN videós bénázással kezdi. csak a legtöbbnek nem látod az első videóit, mert azt még nem mutatták meg.

nem csak a szerkesztést és a technikai dolgokat kell megtanulni, a beszélni a kamerába, a mondanivalód rendszerezése, elmondása, vagy akár csak felolvasása, a munkafolyamatok kialakítása, mind gyakorlást igényel.

nagyon sok komoly YouTuber (százezres, milliós követőtáborral, meg sok éves múlttal) mondja, hogy az első 50-100 videód nem lesz jó, azok csak a tanulást szolgálják, hogy kitapasztald, mit hogyan tudsz/érdemes csinálni.

nyilván, akinek van tévés, színházi, stb. előképzettsége, szakmai háttere és/vagy segítsége, netán stábja is, az előnnyel indul és gyorsabban tud fejlődni. de gyakorlási és fejlődési folyamat mindenkiél van és ez nem igazán megúszható.


NAGYON sokan elkövetik azt a hibát, hogy csak álmodoznak, spórolnak, vagy akár el is kezdik összevásárolni azokat a drága eszközöket, amiket más, már sikeres YouTuberek használnak és amíg nincs meg minden, addig bele se fognak, mert még nem adott minden. aztán mikor már minden megvan, elkezdik csinálni és kiderül, hogy ez nem is olyan egyszerű, nem is megy olyan jól (pláne ha a saját kezdeti próbálkozásaidat hasonlítod ahhoz, amit mások több év gyakorlata után képesek csinálni), meg hogy nem is érdekli őket annyira az egész és a siker se jön olyan könnyen, úgyhogy abba is hagyják.


kezd kicsiben, haladj apró lépésekben. ülj le a telefonoddal és kezdd el felvenni magad, miközben beszélsz, vagy csinálsz valamit. aztán szerkeszd meg, nézd meg, hogy milyen lett, mutasd meg másoknak, nézd meg, mások hogyan csinálnak videót ilyesmiről, gondold át, te hogy tudnád jobban csinálni, vagy milyet is akarsz csinálni.


a telefonok képminősége egyre jobb, sok mindenre elég tud lenni. főleg, ha van elég fény. lehetőleg minél világosabb helyen (pl. szoba, ahova besüt a nap, vagy szabadban - szigorúan rád és nem a hátad mögül a kamerába világító nappal) csináld, hogy sok legyen a fény.

eleinte ne költs kamerára, mert a kamerák drágák és sok féle szempont van, amivel mellé is tudsz fogni. amíg nincs tapasztalatod, hogy milyen videókat és hogyan akarsz csinálni, nehéz belőni, hogy milyen kamera kell neked. előbb szerezz tapasztalatokat egy telefonnal és ha már megtapasztaltad, miben nem felel meg és miben akarsz más eszközt, az már ki tudja jelölni az irányt, hogy mit vegyél helyette.


első beruházás valamilyen állvány legyen, amire fel tudod tenni a telefont, később meg majd akár majd egy komolyabb kamerát is. ma már vannak nagyon kicsi, könnyű és praktikus állványok. ha olyasmit csinálsz (pl. festés, vagy akár síma kamerába beszélés is), jobb lettenni a telefont/kamerát, hogy ne neked kelljen tartani és jobb élmény is tud lenni, ha a kamera stabil és nem mozog veled együtt mindig.

egy kis asztali állvány is elég lehet, de egy nagyobbra kinyitható is jól jöhet - függ attól is, hogy milyen helyeken és módokon akarod használni, mennyire fontos, hogy állva is fej magasságban legyen a kamera, vagy mennyire tudod letenni valahova.


a hangminőség a legfontosabb. főleg, ha sokat beszélsz a videókban. egy gyengébb képű videót megnéznek jó hanggal is, ha érdekes, amit mondasz. ha torz, alig érthető a hangod, mindegy mit mutatsz, hamar kikapcsolják.

a minél jobb hangminőség érdekében második beruházásod legyen egy csíptetős (legolcsóbb), vagy akár vezeték nélküli mikrofon, de előbb próbálj ki egy síma telefonos headsetet, hogy azzal milyen a hangod.

sőt próbáld ki azt is, milyen a felvételed hangja a különböző szobákban, szabadban, a paplan alatt, vagy ruhás szekrényben ülve (komolyan, ez az egyik legjobb akusztikus környezet egy lakásban - csak videózáshoz nem annyira ideális), stb.

zenénél különösen fontos a hang minősége, de az egy külön problémakör - viszont a zenénél (meg filmeknél is) be tudnak kavarni a szerzői jogok. mások zenéjét inkább kerüld, mert kellemetlenségeket tud okozni még akkor is, ha te adod elő - a rádiót is kapcsold ki!


utána jön a több fény, LED lámpák, stb. főleg ha beltérben videózol. innen már bonyolódik.


később, ha a telefon nem elég, vehetsz egy jobb kamerát. attól függően, hogy mire van szükséged, vagy egy handycam, vagy egy fényképezőgép, ha olyasmit csinálsz, akár egy akciókamera (ezt inkább csak kiegészítésnek. fő kamerának nem igazán jó a hatalmas látószögű képe miatt).


a megvalósításhoz és a szerkesztéshez is nagyon sok tippet, tanácsot, konkrét tutorialt lehet találni a YouTubeon, nézegesd ezeket, meg inspirálódj, hogy mások mit, hogyan csinálnak, csak ne vidd túlzásba mások nézését.

többet foglalkozz a saját próbálkozásaiddal az előállítással, mint mások tartalmának fogyasztásával!

2020. szept. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szerkeszteni telefonon is lehet, eleinte elég lehet az operációs rendszerek beépített videó szerkesztője is. PC-n Windows Movie Maker, Macen iMovie, iOS-en alapból is lehet egyszerű szerkesztéseket csinálni (gondolom Androidon is, azt nem ismerem), komolyabbakra meg van ezer féle program olcsón, köztük ingyenesek is akadnak.

komolyabb video szerkesztő programok közül PC-re és Macre is teljesen ingyenes a profi Blackmagic kamerákhoz fejlesztett DaVinci Resolve, szerintem ezzel érdemes kezdeni és nem is biztos, hogy kell/érdemes tovább lépni.

a legelterjedtebb szerkesztő programok Adobe Rush, Premiere Pro, Final Cut, stb. fizetősek és nem feltétlenül nyújtanak annyival többet, jobbat, nem biztos, hogy neked megéri - bár lehet, hogy oktató videókat könnyebben/többet lehet találni. de főleg kezdő szinten biztos, hogy van mindenhez (angolul legalábbis - magyarul már jóval kevésbé).

2020. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
na és elkezdted?
2021. febr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
akkor gondolom, azóta sem!
2021. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!