Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért youtuberkedik már egy...

Miért youtuberkedik már egy csomó ember, és miért menő ez?

Figyelt kérdés
Még a kisgyerekek is ezeken a szarokon lógnak meg a tinik is elég fura ez a youtuber kultúra vagy divat már nem is tudom.Valahogy átalakult minden nekem már furcsa a fiatalok kultúrája is mintha csak a médiából jönne nekik minden nincs igazi egyediség csak másolatok.

2018. jún. 22. 02:15
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Miért, régen volt? Mindig az aktuális divatot követték az emberek.
2018. jún. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

sokan azért csinálják, hogy majd befussanak és ők is gazdagok legyenek, az egyik legrosszabb mentalitás


vannak akik azért csinálják, mert menőnek gondolják magukat, mert "van egy youtube csatornájuk" (ami am minden gmail címhez van, csak sokan nem töltik tele szeméttel)


és vannak akik elhivatottak, tényleg tartalmat szeretnének gyártani, aztán sokszor ez nem társul minőséggel, kimerül sablonos gameplay, kihívás, meg mit tudom én milyen hülyeségekben


én pl azért fogok indítani youtube csatornát, mert hobbi szinten játékfejlesztéssel foglalkozom és egy tanuló mesterséges intelligenciát fogok leprogramozni és kb, mint egy valóságshowban lerakok pár karaktert akiknek saját személyisége lesz

a fejlődésüket, kapcsolataikat lehet majd nyomon követni

de ezt nem azért csinálom, hogy nézzék az emberek, hogy felkapott legyen

hanem akit érdekel a téma az megnézhesse és esetleg segíthessünk egymásnak kölcsönösen

én nem a nézőkért meg a pénzért fogom csinálni, csak egy publikációs felület

2018. jún. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

A divat, mint jelenség, mindig is létezett. 40 éve sem volt a fiatalok mentalitása jelentősen másabb, csak akkor nem Youtube-videósokra csorgatták a nyálukat, hanem Cseke Lacira a Szabad Európa rádióból. És akkor is a legtöbben valamit követtek. Ez nem újdonság, ilyen az emberi természet, és nem is látok benne kivetni valót.


És hogy miért videóznak annyian? Ennek több oka lehet. Van, aki ebben éli ki a kreativitását. Van, akinek egyszerűen jó móka. Van, aki így próbál meg ismertséget szerezni. És igen, vannak, akik ebben látják a könnyű meggazdagodás lehetőségét. Rengeteg oka lehet ennek...

2018. jún. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"youtuber kultúra"


Na ezt a két szót így közvetlenül egymás után leírni elég erős volt...


"mintha csak a médiából jönne nekik minden nincs igazi egyediség csak másolatok."


Igen. Ez sajnos gyakori probléma... Sajnos, akárhogy is számoljuk, mindig arra fogunk jutni, hogy több a síkhülye, ostoba ember, mint az intelligenciával és (valós) öntudattal rendelkezők. Az emberek többségének az jelenti a "jót", ha minél kevesebb erőfeszítéssel és gondolkodással jut el valahová. Csak úgy kényelmesen... Úgy, hogy lehetőleg minél kevesebbet kelljen tennie érte. És erre kiváló táptalajt tud adni a média. Nem kell gondolkoznod, nem kell, hogy önálló véleményed legyen, nem kell saját értékrend... Minek is...!? Itt van helyette egy - a média valamelyik terméke (- és ezalatt az ilyen jutyúbos "celebeket" értem -) - aki majd megmondja neked a tutit, hogy mire van szükséged, mi most a "menő", és hogy milyennek kell lenned neked is. A legtöbb ember ezeket a kész sablonokat igyekszik agára húzni. Ha pedig már kellően átvette a feelinget, akkor semmi nem jelent akadályt számára abban, hogy ő is megpróbáljon hasonlóan eljárni, mint az általa követett "jutyúber" hülyegyerek. Ő is egy termék lesz, akit aztán lehet majd követni, mert az jó, meg mert arra van igény... Szóval ez valamilyen szinten öngerjesztő folyamat, gyakorlatilag "egymást nevelik ki" a "jutyúberek"...

2018. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bárki lehet videós szinte minimális befektetéssel. Ezért minden olyan ember aki figyelemre vágyik videós lett. Közülük a legnézettebbek azok akik furcsák (vagy mondjuk úgy szokatlan emberek) és szorgalmasan termelik a videókat.

Közöttük is vannak akik pénzért csinálják (a legtöbben ilyenek) és vannak akik mert szeretik ezt az önkifejezési formát és tehetségük is van (pl éjjeli vakond stb.)

Minőségileg (minőség alatt nem a 4k felbontás és 3D hang értendő) széles a skála ami nullától a profi tehetségekig terjed. A minőség sokszor nem tükrözi a nézettséget. De legalább lehet válogatni. Azt nézel amit akarsz. Akkor nézed amikor akarod.

2018. jún. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért,mert a sok hülye ember,nézi a so szart youtube on ,és sokan elkezdenek youtubeozni,hátha pénzt keresnek majd vele.

Vannak akiknek bevált,de én azokat utállom..azért kap pénzt,mert reackió videókat csinál..és akkor persze,hogy utánozzák őket.

2018. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a pénzes dolog is érdekes. Amióta fizet a youtube azóta lett az hogy az emberek 80-90 százaléka elsősorban a pénz miatt csinálja.

Olyan youtuberek is vannak akik azt állítják be komoly munkának ami másnak szórakozás. Mint például számítógépes játékkal való játszás vagy beszélgetés a kiskamerával vagy utazgatás érdekes országokba és a többi. E komoly munka ellentételezéseként támogatásokat várnak.

Vannak olyan videósok is akik valódi komoly munkát végeznek és ez látszik is. De ők meg valahogy nem túl gyakran kérnek támogatásokat.

Vannak azok is akik mindenfélét feltöltenek. Filmeket vagy tévéműsorokat amiknek még a youtubeon is jó nézettsége lesz. Amíg le nem szedi a youtube.

Hagyományos értelemben vett celebek is videóznak már hogy fenntartsák maguk iránt az érdeklődést és a plusz pénz se jön nekik rosszul. Most mér tényleg csak az nem videózik aki nem akar.

2018. jún. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!