Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szombaton kezdődik az egyeteme...

Szombaton kezdődik az egyetemen a távoktatás, de a gépemen 10 perc után összeomlik a windows 7? Mit csináljak? Közöm sincs az informatikához.

Figyelt kérdés
Levelezős vagyok és az egyetemem bejelentette 2 hete, hogy távoktatásra állnak át. Pár napja akármit kezdek a laptopomon csinálni (pár éves HP), jön egy kék halál és utána újra indul, vagy rosszabb esetben utána megint kék halál. Mi ez és mit tudok vele addig kezdeni? Lány vagyok, 20 éves, felhasználói szinten értek csak a gépekhez. A háztartásban nincs olyan más gép amin tudnék tanulni. Apám nem tud most segíteni, barátom, fiú testvérem nincs, aki ért ehhez.

2020. szept. 30. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Újra kéne telepíteni.
2020. szept. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Ez így nehéz lesz. Meg kellene nézni, hogy nrm mrlegszik e tul a proci.


Legegyszerubb az lenne ha bevinned egy szervizbe, ha nincs kocka ismerősöd.

2020. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
#2 Igazad van. Biztos, hogy a proci melegszik túl. Gondolom, még soha nem volt kitisztítva, újrapasztázva.
2020. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
2 vagyok, kókler megoldásként kipróbálhatod hogy veszel sűrített levegőt és befújsz a gépbe a hűtőbordánál. Gép legyen kikapcsolva. Ez csak ideiglenes megoldás,ki kell pucolni normálisan.
2020. szept. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Van a kék halálnak egy hibakódja, az kellene kiolvasni vagy lefényképezni a kijelzőt, hogy tudjuk milyen nyűg miatt omlik össze a rendszer.

Ez így nulla információ amit leírtál, a laptop pontos típusa sem ártana.


A túlmelegedésnek ehhez semmi köze, a blue screen 100%-ban szoftver vagy hardver hiba miatt történik.

Ha rossz lenne a hűtés és a CPU túlmelegedne akkor simán csak leállítaná magát a laptop, nem pedig összeomlana kék halállal.

2020. szept. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Simán leéllítaná magát? Úgy tudtam, hogy ha túlmelegszik a cpu akkor hibázik és jön a fagyás. A hibakod jó ötlet.
2020. okt. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Farkas999 ***** válasza:

A leírtak alapján sok minden lehet a probléma oka, hardver, szoftver, vírus, stb.

Az újraindulás túlmelegedésre, a kékhalál szoftver problémára, vagy memóriahiányra, vagy vírusra utal.

Ahogyan írták, a legjobb megoldás, ha beviszed egy szervízbe. Szerintem a hibakód megismerése sem fog neked segíteni. Ha nem vagy tapasztalt barkácsoló, ne fogj bele se a szétszedésbe, se a takarításba, se az újratelepítésbe.

2020. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha túlmelegszik a CPU akkor előbb szoftveresen visszavesz a teljesítményből, ha továbbra is fennáll a melegedés akkor simán leáll vagy újraindul a gép.
2020. okt. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 BeefEater ***** válasza:
33%

Azt javaslom, hogy vidd be egy számtech boltba, hogy nézzék meg neked. Ha ma beviszed talán még tudnak vele valamit kezdeni a hétvégéig.


(Ha csak pár éves miért Win 7-tel használod?)

2020. okt. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Pontosan mit értesz kék halál alatt? Kiír valamit? Nem lehet, hogy puha felületen van a notebook?
2020. okt. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!