Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 10 telepítése - hogyan?

Win 10 telepítése - hogyan?

Figyelt kérdés

Sok videót megnéztem már, mégis elakadok a legelején...

A HDD-m váratlanul tönkrement. Vettem SSD-t, beletettem a gépbe, bekapcsoláskor az fogad, hogy "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key". Mindez fehérrel, fekete alapon.

Pendrive-on van lemezképem (iso, azt hiszem, ez a neve). Ha beledugom a gépbe a pendriveot és úgy kapcsolom be, akkor a nagy semmi fogad, csak egy szóköz villog.

Elméletileg egy bizonyos billentyűt kellene megnyomni, de melyiket?

Alaplap: ASROCK 980DE3/U3S3 R2.0



2020. okt. 1. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az nem elég, hogy az isot rámásolod. Rá kell írni megfelelő programmal, pl Rufus.
2020. okt. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az iso kevés.

Töltsd le a rufus-t, az tud neked usb-re készíteni bootolható rendszert az iso fájlból. Utána fog majd működni.

(Az isot meg minden mást szedj le a pendriveról, mert formázni is fogja.)

2020. okt. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Elméletileg az is van a pendriveon.

Vagy valami egyebet is kellett volna tenni?

2020. okt. 1. 16:01
 4/15 anonim ***** válasza:

A rufust leszeded.

A gépedre van rajta. Futtatod.

Megadod elérési utnak az iso fájl helyét, ami ne a pendrive-on legyen már.

Kiválasztod a pendrive-ot amire akarod rakni.

Utána majd fogja formázni magának meg rárakni a "rendszert" értékelhetően.

2020. okt. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hogyan szedjem le, ha csak fekete kép, meg a leírásban említett szöveg fogad? O.o nem tudom bekapcsolni sem
2020. okt. 1. 16:06
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Engedjétek már el a Rufust, annyira 2010....

[link]

Microsoft hivatalos oldala, innen letölt neked egy MediaCrationTool nevű programot, amelyből hordozható adathordozóra (alias pendrivere) egyből bootolható formában készíti elő a pendrivet.

2020. okt. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

Ehhez szükséged lesz egy másik - normális operációs rendszert (Windowst Linuxot, MacOSX-et) futtató - gépre, a Windows10-et tartalmazó lemezképre (ez elérhető a Microsoft oldaláról: [link] ) és egy programra (ez lehet az előbb említett Rufus ( [link] ), vagy ott a Balena Etcher ( [link] ) vagy Linux alatt a WoeUSB ( [link] )), ami ezt a lemezkép tartalmát a pendrivera megfelelően felmásolja (mert nem csak szimplán a .iso állományt kell a pendrive-ra másolni).


Elindítod a programot, az meg fogja kérdezni a Windowsos lemezkép és a pendrive elérhetőségét, majd ezek megadása után szépen elkészíti a telepítőmédiumot. a elkészült, leválasztod a pendrive-ot átviszed a másik géphez és elindítod róla a telepítést.

2020. okt. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerintem az is rajta van a pendriveon...
2020. okt. 1. 16:22
 9/15 A kérdező kommentje:
#7, hát, akkor hagyom inkább. Nem tudok sehonnan csak úgy szerezni egy másik gépet erre a célra. :(
2020. okt. 1. 16:23
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9: Nincs egy koma, sógor, szomszéd, ivócimbora, szerető, barát, barátnő, anyós, főnök, alkalmazott, stb... akinek lenne egy gépe arra az időre, amíg a pendrive-ra felvarázsolod a lemezkép tartalmát?
2020. okt. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!