Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Sokan járnak úgy, hogy lemondt...

Sokan járnak úgy, hogy lemondta az internet/telefonos szerződését, és kiderült, hogy nem szüntették meg?

Figyelt kérdés

Kiírtam a Facebook oldalamon az esetemet, miszerint 4,5 éve lemondtuk az albérletben kötött internet-szerződést, de csak szóban (illetve bevittük a kütyüket az ügyfélszolgálatra), mert eleve nem is adtak írásos/nyomtatott szerződést. Azóta már többedik helyen lakunk, de egyszer csak kaptunk egy végrehajtói levelet, kiderült, hogy azóta számláznak nekünk.

Kiderült, többen jártak így, hogy évek múlva utánuk nyúltak.

Nagyon felment a pumpám.

Ha van itt is érintett: mi lett a sztori vége?

(Ügyvédhez is fordultam, és ő is megjegyezte, hogy anno tényleg ritkán adtak írásos szerződést. Direkt?)

Valamint említhetném, hogy ugyanígy jártunk a banknál: megszüntettünk egy számlát, papírt is adtak, aztán fél év múlva mindenféle költségekkel jelentkeztek, kiderült, "rossz papírt" adtak, további 120 ezerbe került, hogy végül tényéeg megszűnjön. Felháborítónak tartom ezt.



#internetfelmondás
2020. okt. 2. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem megszűnt a telefon, de 1600 Ft tartozás maradt rajta, ami 5 év múlva derült ki, az is úgy, hogy az addig apám nevén lévő előfizetést a saját nevemre vettem. De akkor se mondta a csajszi aki intézte, hanem amikor érkezett az első számla, azon szerepelt az összeg, mint záró egyenleg (2013).
2020. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És nem tettek rá kamatot, büntetést etc.?
2020. okt. 2. 14:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem. Egyébként jött a megszüntetés után lezáró számla, kb 840 Ft-ról, amit ki is fizettem, az elmaradás pedig pont egy egész havi díja volt az akkori díjcsomagnak, tehát egy még korábbi számla maradt el, de akkor se szóltak amikor még élt az előfizetés és a lezáró számlán se szerepelt, csak 5 év után egy teljesen új előfizetésnél került elő. De még szerencse, mert lehet, hogy még 5 év múlva már tízezreket akartak volna behajtani.
2020. okt. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Jellemzően a készülék (modem) leadásával szűnik meg a netszolgáltatás.

Ha nem adtad le magadra vess.. (ezzel megakadsztottad a leadás folyamatát)

2020. okt. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Leadtam. Írtam is fennebb. Pont ez az érdekes.

Így - köszi a jókívánságot - nem vetek magamra.

2020. okt. 2. 15:03
 6/12 anonim ***** válasza:

- internetet nem a banknál kell megszüntetni. ;-)

- megszüntetés után még jön számla (mint minden másnál is) amit be kell fizetni.

2020. okt. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6 Mégis hol a tökömbe említette a Kérdező azt, hogy BANKNÁL próbálta megszűntetni az INTERNET előfizetését? Értelmezd már amit leírt, kérlek. Az egy másik példa volt, ami bankkal fordult elő, ugyanis kettő példát hozott fel a kérdező, amik közül a fő téma az internet, mellékesen meg megemlítette a bankos esetet is.

Hogy a kérdésedre válaszoljak kérdező, nálam nem volt gond. Én 19 októberében lettem Telekom-nál előfizus (Mobil M + korlátlan net készülék nélkül). 20 februárjában lemondtam, a maradék tartozást márciusban rendeztem. Utólagos számlázás van ugye, előbb felhasználod, utána fizeted következő hónapban. Nálam ennyivel le is zárult a sztori. Mondjuk én e-számlás voltam, mindig utaltam a havidíjat mert így volt kényelmesebb (meg így szeretem, átláthatóbb), nem tudom te hogyan rendezted és hogy ez egyáltalán változtat-e bármit is az előfizetés lezárásán.

2020. okt. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

2015-ben volt, és azt mondja a társaság, hogy már archiválták az adatainkat, így nem adják ki...

Én már sajnos nem emlékszem.

2020. okt. 2. 15:41
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a telekomnál jártam így.

Sokáig volt náluk internetem, még amikor Axelero volt akkor kötöttem.

Aztán költöztem én is és lemondtam a netet személyesen az egyik ügyfélszolgálati irodájukban.

Én kaptam róla papírt! éééés meg is tartottam kivételesen :D

Aztán fél év múlva jött a levél az intrumtól, hogy akkor 8 napon belül lehet csengetni a 120 ezret vagy még a Vörös Hadsereget is rám küldik.


Beszkenneltem a két papírt amit a telekomnál kaptam és elküldtem nekik és a telekomnak is mailben azzal a szöveggel, hogy sajnálattal közlöm önökkel, hogy egy jogalap nélküli követelést volt szerencséjük megvásárolni...

Ez 10 éve volt, azóta nem kaptam semmit


a telekomnál jártam úgy is, hogy amikor vettem a mobil előfizetésem akkor még 1 nap volt a hónapból és aznap telefonáltam is már.

aztán 3 hónap múlva kikapcsolták a telefont. nyomozok mi van, hát kiderült, hogy valami 2 forintot telefonáltam el abban az egy napban amit kiszámláztak, de csekket nem küldtek ki, mert a rendszer csak 5 forintot tud minimum csekken kiküldeni... nem volt csekk, be sem fizettem, felszólítás sem jött, kikapcsolták.


a harmadik sztori meg a telenor adategyeztetés volt. a 20 éve a nevemen lévő kártyáról semmi adat nem volt meg náluk, a srác vagy 15 percig töltötte fel az adataimat. bármilyen bűncselekményt elkövethettem volna a kártyával nem jöttek volna rá hogy én vagyok.


bocs az 2 más sztori miatt, csak arra akartam utalni, hogy bármennyire is zárt és védett a rendszerük a szolgáltatóknak azért néha csak-csak kikandikál a lóláb és látjuk, hogy akkora ordas nagy kupleráj van náluk amekkorát rajzolni sem lehet.


kérdző-sorstárs menj el a volt szolgáltatóhoz és borítsd az asztalt rájuk.

2020. okt. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A Telekom a legbunkóbb cég.

Telekomos telefon, és kisszolgáltatós ADSL internet.

Jött egy levél hogy a netszolgáltató kivonul a piacról, a szolgáltatást átveszi a Telekom. Na, ez nekem nem kellett.

Tértivevényes levélben lemondtam a netet, ami meg is szünt. Személyesen voltam a Telekomnál, lemondtam a telefont, és a netre is rákérdeztem... Azt a választ kaptam hogy "így minden rendben". Kapok majd egy maradékszámlát, és ennyi.

Hát jött is a számla a maradékkal, és Internettel, 2 év hűséggel.

Bementem megint. Beszkennelték a tértivevényes levelet, és azt mondták hogy "így minden rendben". Már másnap felhívott valaki a Telekomtól, és üvöltözött velem a telefonba(!), hogy mégis hogy képzelem hogy lemondom a 2 éves szerződést. Mondom neki, mutassa meg azt a szerződést, én pedig megmutatom a lemondó levelet, amit nem mellesleg be is szkenneltek. "Ja, tényleg" - mondta, és lerakta a telefont.

Fél éven keresztül jöttek különféle számlák, különböző (hol kisebb, hol nagyobb) összegekről. Mindíg bevittem a Telekomhoz, ahol semmit nem találtak rólam. Nem voltam meg név-, ügyfélszám-, a számlán lévő azonosító szám szerint sem, de a számlák csak jöttek.

Fél év után az ügyintéző megunt, és a számlákat "leírta".

Közben azt hajtogatta hogy "Ne részletezzük hogy ez kinek a hibája!". Mondtam neki hogy csak nyugodtan részletezze, de nem tette meg... :)

Azóta csend van. Nelem meg örökre elment a kedvem a telekomtól... :)

2020. okt. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!