Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol tudok VPS (virtuális...

Hol tudok VPS (virtuális szerver)-t bérelni, ahol segítenek is a beállításban? többi lent

Figyelt kérdés
Szeretnék egy virtuális szervert bérelni, de nem értek hozzá így olyan helyről szeretném ahol nem csak létrehozzák a szervert hanem segítenek beállítani rajta egy debian rendszert, mysql - phpmyadmin-t és php verzió telepítést. Van olyan cég aki így vállalja a dolgot?

2020. okt. 8. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbáltad már megkérdezni bármelyik VPS szolgáltatót? Mert szerint akármelyik megcsinálja neked pár ezerért. Nyitsz a supportnál egy ticketet, leírod mire van szükséged pontosan, ők pedig beállítják.

Mondanám, hogy én is megcsinálom neked pár ezerért, de gondolom nem bízol meg egy vadidegenben annyira, hogy root jogot adj a rendszerhez :)

2020. okt. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Figyi. Nem tudom mire van pontosan szükséged, de a VPS bérlésénél ugye alapból kapsz egy telepített rendszert.

A programok feltelepítését tutorialból is megoldhatod (van egy csomó step-by-step) de kérhetsz "menedzselt VPS"-t is, viszont az drágább.


A VPS-t szerintem nem nagyon fogják neked előre feltelepíteni (vagyis én nem láttam még "pár ezer forintos" ilyen opciót, persze ettől még lehet találsz olyat aki megcsinálja) de ha ilyenre van szükséged akkor vagy tárhelyet kéne bérelned szerintem, vagy a fent említett "rendszergazdai támogatásért" elég húzós plusz pénzt kell perkláni.


De amúgy mi is tudunk benne segíteni nyilván.


Véletlenül nem ide kapcsolódik a kérdésed?

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__weblapkeszi..

2020. okt. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok.

[link]


Eszembe jutott, hogy náluk van előretelepített is (tehát olyan sablon amiben fent van mondjuk amire neked szükséged van), de még nem próbáltam, nekem nem náluk van a VPS-em.

2020. okt. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

értem, egyébként nem , nem ehhez kapcsolódik a kérdésem.

van domain nevem, ehhez szeretném aldomainként hozzácsatolni majd a vps szervert, a vps szerveren meg tárolni szenzitív adatokat, mivel úgymond egy olyan felület lenne rajta ahova emberek tudnak felvinni adatokat.

2020. okt. 8. 09:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindegyik VPS előtelepített, szerintem nem találsz olyat, ami nem az, legfeljebb külön kérésre. De ilyen apróságokat tényleg pár ezerért megcsinálnak, nem egy nagy valami ez. De kérj ajánlatot és megtudod.
2020. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2020. okt. 8. 09:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Előtelepített VPS a legtöbb szolgáltatónál van. Működni is fog a dolog. Viszont ezzel az a probléma, hogy rendszeres időközönkén telepíteni kell a biztonsági frissítéseket is. Ha ez elmarad, akkor idővel sebezhetővé válik a VPS-ed.

Ezt hívják rendszergazdai szolgáltatásnak, a legtöbb VPS szolgáltatónál elérhető a dolog plusz pénzért.


Én havi két alkalommal szoktam az általam kezelt VPS-eken a biztonsági frissítéseket feltelepíteni (ennél gyakrabban nem szükséges). Ez frissítéseként kb. öt perc munka! Tehát havonta 10 percet jelent, ez évente 2 óra VPS-enként. Ezért a két óra munkáért sok helyen évente 40-50.000 Ft-ot elkérnek.


Ha szeretnéd, nagyon szívesen segítek beállítani, és megmutatom, hogyan kell telepíteni a biztonsági frissítéseket, ha egy kicsit is értesz az informatikához, nem lesz nehéz megtanulni. Úgy gondolom, hogy megéri rászánni egy kis időt, hogy pár Linux parancsot megtanulj, szó szerint kifizetődő lesz az erre szánt idő.

2020. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, ha rám írsz én segíthetek, meghívsz egy sörre vagy valami :)

12 éve futnak a szervereim kiesés nélkül (99% mert ugye kell az update és restart is néha).

Bármit akarsz vagy kigondolsz, nekem nem gond...

2022. jún. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!