Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez a gépet érdemes megvenni...

Ez a gépet érdemes megvenni egy elsős gyereknek? Ezt a hidetést találtam: Eladó a képen látható HP pavilon dv4000 lapt. 80GBvincs,3Gb Ram. Játékra, levelezésre, facebookra kiváló. Töltővel szépen üzemel.

Figyelt kérdés

Sajnos egyáltalán nem értek hozzá. A kérdésem, hogy egy elsősnek, ha esetleg itthonról kellene tanulnia, akkor megfelel-e?

Annyit látok, hogy gyenge gép, de hogy mire elég azt nem.

Köszönöm a normális válaszokat!


2020. okt. 15. 09:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Ovatosan kerdezem, mennyiert vesztegeti?
2020. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"11:37"

Nagyon szépen köszönöm a segítséged!

Még egyenlőre fogalmam sincs, hogy egyáltalán most lesz-e rá szükség.(remélem a vírus miatt nem).

Egyébként 12.000 Ft ért árulja az illető a közeli településen ezt a gépet, így már az ára miatt is gyanús volt.

Nézünk neki használt gépeket az alapján ,amit írtál:)

Ha találok v.mit, akkor ismét kérdezem, hogy azt érdemes lenne e...

60-70 ezerért lehet ilyesmit kapni használtan úgy láttam, több kérdést megnéztem, ahol használt gépek után érdeklődtek, láttam oldalakat is ajánlottak nekik. Majd szétnézünk néhányon.

2020. okt. 15. 11:51
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
hát igen, olcsó húsnak híg a leve. sajnos a használtra is ki kell adni egy bizonyos összeget, ha nem ilyen múzeumi darabot akarsz venni.
2020. okt. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Igen..ez az összeg nem nagy, de ha kidobom az ablakon akkor igen...

Úgy gondoltam, hogy egy elsősnek hátha jó, ha nagyobb lesz természetesen vettünk volna neki egy "akkor" megfelelőt.

Most meg nézelődünk.

2020. okt. 15. 12:25
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. ezen még egy korszerű Linux is döcögve futna. Nem is a RAM miatt, egy Lubuntunak simán elég lenne, és ha azt nézzük, hogy sok új gépbe 128-as SSD-t raknak, akkor a 80-as sem olyan kicsi (főleg Linuxnak), a procija viszont rémesen gyenge. Nem mondom, hogy teljesen használhatatlan lenne, de azért elég szenvedősen menne.

Meg aztán a használt technikai eszközökkel kapcsolatban mindig eléggé szkeptikus vagyok. Lehúzott a cucc a jelenlegi tulajnál 10-15 évet, ki tudja, meddig fog működni, vagy milyen ismert, vagy rejtett hibája van?

Én azt mondom, érdemesebb egy asztali PC-be beruházni. A notebookok egyébként is túl vannak hájpolva. Oké, szépek, trendik, meg minden, de ha az embernek nem célja állandóan hordozgatni, akkor nettó hátrány az egész. A billentyűzete a legtöbbnek nem a legkényelmesebb, bővítési vagy javítási lehetősége minimális, és fajlagosan jóval drágább. Egy új asztali gépet már megkapsz 100 alatt, és az 5-10 évig jó lesz.

2020. okt. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Úgy gondoltam, hogy egy elsősnek hátha jó"

jogos, elsőre nem feltétlenül kell a legeslegújabb, de ez annyira elavult, hogy a jelenlegi operációs rendszereket se nagyon tudná vinni sajnos. szerencse hogy feltetted a kérdést, amúgy, ha megvetted volna, hamar rájöttél volna, hogy nem ér semmit ez a gép.

2020. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként 12.000 Ft ért árulja az illető"

Igen, kb. ennyi a reális értéke. Csak a kísérőszöveg hazugság. "Játékra ... kiváló". Aha. :D Ezen még egy komolyabb 10 éves játék is elhasalna.

2020. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#12: Példánk okáért itt egy használt, felújított (+SSD, + memória, +Win10), irodai, brand gép:

[link]

ehhez már csak billentyűzet+egér, monitor:

[link]

kell és otthoni/irodai/otthontanulásos feladatra bőven elegendő.

2020. okt. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Bár én nem értek egyet vele, hogy teljesen használhatatlan, ennyiért már jobb grafikus vezérlővel ellátott laptopok is bele szoktak férni (Mobility Radeon 9000; X300 vahy Geforce Go 4200).


Maga a laptop Szigorúan offline használatra alkalmas, játékok tekintetében nagyjából 2000-2003-as évekig bezárólag szerintem több-kevesebb kompromisszummal elboldogul.


A gyerek is ütheti, vághatja, gyakorolhat rajta, hogy kell operációs rendazert, programokat telepíteni, konfigurálni, karbantartani, mert hát ezért a gépért nem kár ja elrontja.


Ezekhez az igényekhez megfelel, le kell meg kell nézni a működését, le kell alkudni 2-3 ezret az árából és egész jó vétel lesz.

2020. okt. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!