Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy kell Wikipédián két...

Hogy kell Wikipédián két nyelv egyforma szócikkét összekötni?

Figyelt kérdés

Ezer éve regisztráltam már Wikipédiára, mindig elhatározom, hogy na, most megértem, hogy mi hogy működik rajta, de valahogy mindig beletörik a bicskám, elfogy a türelmem, kiakadok azon, hogy nem értek valamit...


Magam sem értem, miért frusztrál ennyire az, hogy ha nem értek valamit, pedig anno még programozni is tanultam html-ben...


El tudná itt nekem valaki ékes magyarsággal magyarázni röviden, tömören, egyszerűen, gyakorlatiasan és pontosan, hogy mit kell csinálnom?


Talán elkényelmesedtem az internet világában, hogy mindenre azonnal kapok gyors választ, a Wikipédiával meg mindig az van, hogy minél jobban beleásom magam, csak annál jobban nem értek soha semmit és ez tényleg frusztráló.


Már elkezdtem kigyűjteni magamnak a számomra felfogott dolgokat, mert ráadásul a frusztrációim aztán odáig juttatnak, hogy bezárom és el is akarom az egészet felejteni, mert csak frusztrál, aztán amikor meg újra látok valami javítandót és újra nekiveselkedem a hogyanjának, akkor meg megint a nulláról kezdem, mert tényleg eddig el is felejtettem mindent, amit korábban már megtanultam. De most már nem, mert most már írok és mentek minden új infót! :)


Tudom, hogy van mentor rendszer ott is, odáig is eljutottam egyszer, de azt sem tudom, hogy hogy működik...


Magamban azt a következtetést vontam le eddig, hogy a saját meglátásom szerint a Wikipédia az önálló kutatások színtere, ergo aki csak ír arról, hogy mit nem ért és kérdez, ahelyett, hogy utánanézne egyedül, amit ráadásul még meg is ír, az csak saját magát járatja le nyilvánosan… Ebből pedig az következik, hogy a kezdő Wikipédia felhasználó legyen bátor, majd kijavítják alapon, csak épp ez szemben áll azzal, hogy nem akarom lejáratni magamat, hogy nem értem, nem emlékszem...


Ó, bárcsak itt segítene valaki! :)


Imádom a Wikipédiát, minden nyelven, a legjobb szótár szerintem, és imádom a Fandomot is, a Wikihow oldalakt is, és tökre szívesen járulnék én is, de nem bírom kinőni a kezdő, nem tudom, hogy kell stádiumot, nyilvánosan kérdezni meg nem merek, mert naná, hogy mindennek nyoma van és most már tényleg évek óta regisztráltam, tehát már rég nem kéne kezdőnek lennem, mégis az vagyok... :(



#Wikipédia #nyelvek összekapcsolása
2020. nov. 8. 21:20
 1/2 A kérdező kommentje:

Kérdésem kiírása után találtam a magyar Wikipédián egy linket, hogy nyelv hozzáadása és úgy sikerült összekötnöm, és a magyart frissítve meg is jelent az összes többi nyelv, ám fordítva nem működik - ez vajon idő kérdése csak és automatikusan frissülni fog minden vagy nekem kell valamit csinálnom?


Mert amikor viszont az angol lapon nyomok frissítést, ott nem jelenik meg a magyar lap is, viszont a nyelvek szerkesztésénél meg ott van...

2020. nov. 8. 21:39
 2/2 A kérdező kommentje:

Türelem nem csak rózsát terem, hanem frissítéseket is: már szerepel is a magyar nyelv is az angol lap szélén is, óje! :)


Mondanám, hogy így kérdésem fölöslegessé vált, mert megoldottam, de mégsem, mert olvastam annyi sok bonyolultságot korábban, hogy ez nem lehet ennyire egyszerű...


Pontosabban fogalmazva a link hozzáadása a magyar lapon ott volt lehetőségként, az angolon viszont megnyitott valami tök más oldalt, wikimédiát vagy mit, ami még bonyolultabb számomra, asszem, és próbáltam felfogni, de beletört a bicskám, úgyhogy kérdés, hogy milyen globális tanulságokat lehet levonni akár legközelebbre is ebből a történetből?


Oké, ha a nyelvek alatt van link, hogy nyelv hozzáadása, ahova beírtam a nyelv kétbetűs kódját és a másik nyelvű link csak a .org/ után lévő szócikket és már kész is volt, ez így könnyű.


De mi van akkor, ha ez nem működik legközelebb?

2020. nov. 8. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!