Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri-e a Macbook air 2020?

Megéri-e a Macbook air 2020?

Figyelt kérdés

A régi Navon notebookomat 3 éve használom de eléggé elromlott. Ezt érthető hiszen anno 50ezret adtam érte ami a "gagyibb" fajtába tartozik. A fél billentyűzet beragadt (ha lenyomom nem irja ki a betűt) és tele van vírusokkal ami még rátesz egy lapáttal.

Karácsonyra szeretnék egy újat. Már egy hónapja nézem a laptopokat hogy milyet vegyek, de csak egy ragadta meg a figyelmem. A Macbook Air 2020. Még nem volt egy Apple készülékem sem ezért nagyon kiváncsi vagyok milyen lehet. Tanulásra, írásra, zenélésre, zenehallgatásra, filmezésre,..stb. használnám.

Igazából csak attól félek hogyha tényleg ezt kapom meg akkor megbánnám hiszen nagyon drága(400ezer ft) vagy hamar tönkremenne és így kidobott pénz lenne.

Nektek mi a véleményetek róla, megéri vagy sem? Inkább vegyek PC-t mert az jobban megéri?



2020. nov. 15. 11:13
 1/3 anonim válasza:
Almásként mondom hogy erre nem éri meg MacBookot venni. Nekem 2016os pro-m van és most fogom lecserélni egy új M1 air-re. Viszont nekem a munkámhoz Mac kell ugyanis mindig is ezen dolgoztam és ezt ismerem igazán.
2020. nov. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem akarok beleszolni de ilyen célra alapba pénzkidobás egy ilyen drága eszköz

100 asal olcsobban találsz ugyanilyet windowsba is

plusz ugyebár a 400 se 400 mivel hogy csak type c csati van rajta szóval ha pendrivet vagy mást beleakarsz dugni akkor kell egy HUB

max 450 körül jukadnál ki

és akkor csak az alap air van neked

attól h a másik máska windowsos még nem lesz szar csak nem a gagyit kéne venni hanem belekéne nyulni a zsebedbe és normálisat venni amibe legalább 8 giga ram van ...

2020. nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"tanulásra, írásra, zenélésre, zenehallgatásra, filmezésre" teljesen elég egy tablet, vagy régebbi Air is.


a 2020-as Airt semmi esetre sem venném, mert még nagyon kiforratlan, nincsenek még vele komoly tapasztalatok - pláne nem jöttek még ki rájuk frissítések. ugyanezért a legújabb oprendszerre sem frissítenék rögtön azután, hogy kijön. viszont ezen az új gépen más oprendszert nem is tudsz használni.


különösen, ha most váltasz Windowsról, elég nagy haszna az Inteles Maceknek, hogy ha esetleg kellene, tudsz Windowst is tenni rá, vagy tudsz Windows programokat futtatni emulátorral. (bár szerintem ez - főleg ilyen igényekkel, amit leírtál - nem annyira szükséges, de hasznos szempont)


a régebbi Aireket jóval olcsóbban megkapod, persze jóval szerényebb képességekkel, de a te igényeidhez nem is kell olyan bivaly erős gép. ha nem ragaszkodsz az USB-C-hez, akkor jóval olcsóbban kapsz jóval régebbieket, ha már USB-C-set akarsz, akkor valamivel drágábbat, de még mindig olcsóbban a legújabbaknál.

az USB-C legnagyobb előnye, hogy akár PowerBankről is lehetséges a gép töltése, meg ha van egy iPad Pro-d, vagy USB-C telefonod, akkor mindennek a töltésére jó ugyanaz a kábel. (ironikus, hogy pont az iPhone-ra nem ,-))))


#2-es felvetése az USB-C-vel nem teljesen alaptalan, bár erősen túllihegett probléma. NEM kell HUB-ot venni 50 ezerért.


simán kapsz Ebayen €1-ért, de max 2 ezer Ft-ért bármelyik műszaki boltban is USB-C - USB-A adaptert és máris be tudsz dugni bármilyen a pendrive-ot, vagy bármit.

ugyanilyen árfekvésben lehet kapni USB-C - MicroUSB3.0 kábeleket a külső vinyókhoz, kártyaolvasókhoz, USB-C - USB-B kábelt a nyomtatókhoz, vagy bármihez, ami ilyen kábelt használ. nekem mindegyikből van egy pár és teljesen jól működik fillérekből.

2020. nov. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!