Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Feltelepíthető a Linux vagy sem?

Feltelepíthető a Linux vagy sem?

Figyelt kérdés

Heló, az lenne a kérdésem, honnan tudom, hogy feltelepíthető a linux?

A kérdés így elég hülyén hangzik, tudom. Fogalmam sincs, minek kell megfelelnie a linuxnak. Világ életemben Windows-t használtam, viszont most váltanék (vagyis, az új gépvásárlás előtt állok és arra már nem tennék fel windows-t ha nem muszáj, esetleg Linux mellé 1-2 program miatt). A neten annyi infót találtam, hogy "nézzem meg, hogy a hardver támogatja-e", de melyik?

Akinek van rutinja ebben az ellenőrzésben és segít azt szívesen veszem.

Köszönöm mindenkinek.



2020. nov. 20. 21:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A mai "modern" linuxok kb már mindenre felmennek gond nélkül.
2020. nov. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Maximum a legújabb hardverekkel van némi csúszás - késés.

Sajnos lassan integrálják azokat, de frissítéssel automatikusan megkapod a javításokat hozzá is.

Nekem a VGA -val volt gondom, kb. félév volt mire kijött egy megfelelő zárt driver az AMD -től, aminek már nem voltak hibái.

2020. nov. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van, csak hallottam ilyen hírt, hogy érdemes ellenőrizni és fogalmam sincs mit és hol, ha nem fix a konfiguráció mint laptopok esetén.
2020. nov. 20. 21:38
 4/19 A kérdező kommentje:
Valószínűleg AMD-t veszek én is mind prociból, mind videó kártyából úgyhogy reménykedem, hogy nem kell fogom megszívni.
2020. nov. 20. 21:40
 5/19 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy veszel egy új Ryzen 5800X-et vagy akármelyik régebbit amelyek már legalább egy éve a piacon vannak.
2020. nov. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Feltelepíthető, de tényleg az újabb hardverek problémásak. :)
2020. nov. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Akkor 5800x és a 6000 széria már bukik is?

Na mindegy, tavaszig csak megoldják, addig kihúzza a beruházás, hátha erősödik ez a szar forint és nem kell mindent +30%-ért megvenni.

2020. nov. 20. 22:00
 8/19 anonim ***** válasza:
Amúgy miért pont linux, ha nem titok?
2020. nov. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hajt a kíváncsiság a Linux felé, illetve az új windowsok egyáltalán nem jönnek be. Nem igazán szimpatikus már a microsoft sem mint cég.

Linuxról eddig kb csak jót hallottam. Stabilabb, nem fogja vissza úgy a gépet és mellé még ingyenes is. Azt hallottam, hogy bizonyos ágak kevésbé felhasználóbarátak, de ennyi.

2020. nov. 20. 22:12
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Azt hallotad, hogy a játékokat nem Linuxra készítik, hanem Windows -ra, és csak egy emulált környezeten tudja futtatni!?
2020. nov. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!