Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Feltelepíthető a Linux vagy sem?

Feltelepíthető a Linux vagy sem?

Figyelt kérdés

Heló, az lenne a kérdésem, honnan tudom, hogy feltelepíthető a linux?

A kérdés így elég hülyén hangzik, tudom. Fogalmam sincs, minek kell megfelelnie a linuxnak. Világ életemben Windows-t használtam, viszont most váltanék (vagyis, az új gépvásárlás előtt állok és arra már nem tennék fel windows-t ha nem muszáj, esetleg Linux mellé 1-2 program miatt). A neten annyi infót találtam, hogy "nézzem meg, hogy a hardver támogatja-e", de melyik?

Akinek van rutinja ebben az ellenőrzésben és segít azt szívesen veszem.

Köszönöm mindenkinek.



2020. nov. 20. 21:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem igazán játszom már.

Ami esetleg kellhet windowsról az 1-2 cad program. Programozáshoz 1-2 környezet futtatható Linuxhoz biztos, filmekre ott a VLC amúgy pedig a steam és annak több játéka ha jól tudom támogat Linuxot.


Igen, tudom mire akartok kilyukadni. Minek drága kártya, ha nem játszom.

Ha úgy van 1-1 alkalommal lehet leülnék a későbbiekben 1-2 címet kivinni, de ez szerintem évente max 1. Azért ruháznék be drágább kártyára, hogy azt 4-5 évig ne kelljen cserélgetni, ha netán kijön valami jövőre.

2020. nov. 20. 22:20
 12/19 anonim ***** válasza:
54%

Minek kell megfelelnie, hogy telepíthető legyen?


1. Számítógép? Akkor telepíthető.


2. Nem számítógép? Akkor csak valószínűleg telepíthető.

2020. nov. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Akkor 5800x és a 6000 széria már bukik is?"


Nem bukik. Egy számítógép, az számítógép. Amit buksz, hogy nem lesz optimális a hardverkihasználás, amíg megérkeznek a frissítések. Semmivel nem lesz rosszabb a helyzet, mintha egy egyéves Windows image-ből telepítenéd újra a géped. És arra mérget vehetsz, hogy hamar fognak érkezni a frissítések. A Linux az első számú szerver operációs rendszer. A fejlesztői között szerepelnek a világ legnagyobb multicégei a Microsoftot is beleértve. Legrosszabb esetben kézzel kell majd telepíteni egy frissebb kernelt, ami nem egy bonyolult művelet.

2020. nov. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Prociba Intel vagy AMD,de inkább Intel.Grafikus kártyák terén pedig csak nVidia.Alaplap gyártót nem mondanék.Vannak kimondottan linux ready-k,de a tapasztalat szerint tök mindegy (nekem ASUS B360M-A van és tökéletesen max.sebességgel működik minden külső perifériája és belső buszai,csatolói).
2020. nov. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Lenovo ideapad szériáknál a mint disztróknál probléma lesz a touchpaddal. Accer aspire gépeken, ahol secure boot fent van, ki sem lehet kapcsolni, valamint nincs legacy mód gondok lehetnek a telepítésnél. Egyenként linux általában jól települ minden gépre.
2020. nov. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

touch pad -ot lehet telepíteni.

acer -nél ki kaőcsolható secure boot, csak jelszüt kell előbb megadni.

2020. nov. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
[Lenovo ideapad szériáknál a mint disztróknál probléma lesz a touchpaddal.]nem igaz ,legalabbis ideapad z 460 nincs semmi gond
2020. dec. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Lenovo ideapad 330 linux mint-en nem fogod tudni feltenni, higgyétek el végigzongoráztam már! Végül is nem minden típusnál, de a 330 szériánál szerintem lesznek gondok. Ubuntu 20.04 teljesen jól fut, de a mint-en problémás.


[link]

2020. dec. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#18 (ezek bő egy éves hivatkozás, azóta biztos megoldódott)
2020. dec. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!