Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol tudnám biztonságosabban...

Ki vagyok én kérdése:

Hol tudnám biztonságosabban tárolni a fájlokat?

Figyelt kérdés

Amiről pontosabban szó lenne azok számomra fontos fotók, videók hosszútávú tárolása. Szeretném ha mondjuk évtizedekig megtudnám őrizni őket. Ebben szeretnék segítséget kérni.

Felhőben nem szeretném semmiképpen sem.

Nem tudom mi lenne a jobb- HDD

Pendrive

SSD

DVD



2020. nov. 27. 18:06
 1/3 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Hdd ssd legalább 2 példányban egymástól fizikailag elkülönített helyen (egyik szoba másik szoba nem ér)
2020. nov. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az számít, hogy használt hdd és ssd, vagy új kell?

Mert használt van itthon.

De ezeket én nem tartanám a számítógépben, csak rámásolom kiszedem és ennyi.

Egy jó hdd, vagy ssd el tud romlani csak úgy állásában?

2020. nov. 27. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Számít, mindkettő amortizálódik idővel állás közben is. Ez bár kicsit furcsa lehet elsőre, de az oka, hogy folyamatos haszálatra tervezték őket, nem állásra.

Plusz a gyártó ajánlàsa szerint legalább 2-3 évente érdemes újraírni az adatokat is, és kb csak 10 évig garantálják, hogy megőrzi az adatokat. Persze lehet ennél több, de nem biztos.

2020. nov. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!