Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mágnes-szalagos adattároló...

Mágnes-szalagos adattároló otthonra? Érvek és ellenérvek? Egy 3 TB. -os kazetta viszonylag elég olcsó, maga az olvasó sem túl nagy összeg, egyes állítások alapján pedig biztonságosabb az adatok ilyen módon való tárolása, mint a merevlemezes.

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem biztonságosabb, még ha archiváló tárolóról van is szó, nem mezei kazettáról, a mágnesszalag sokkal sérülékenyebb, mint egy merevlemez tányér, bár a mechanikai behatásokra kevésbé érzékeny. De az 100%, hogy nem praktikusabb. Ezért is szorították ki majdnem mindenhonnan a digitális tárolók az analógokat. Ha véletlenszerűen akar írni, olvasni, frissíteni adatokat, akkor a mágnesszalag egy átok.


Én úgy vagyok vele, ha biztonság és tárolókapacitás kell, egy két meghajtós raid tömböt kell használni szünetmentes tápon keresztül. Az adatbiztonságot az adja, ha több kópiát tárolsz valamiről. Ennek persze megvan az ára.

2014. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Gugu Gabor ***** válasza:

Mágnes szalagos tárolás arra jó hogy valamit lementesz és nem nyúlsz hozzá nem írsz hozzá 2 naponta stb.

Ahogy az első mondja otthonra nem a leg praktikusabb (bár szerrintem hosszú távon megbízhatóbb mint a HDD)

Az hogy a DAT drive nem nagy összeg... dobnál egy linket amiket én tudok azok olyan 70 től indulnak.

2014. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!