Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Manjaro pendriveról partícióra...

Manjaro pendriveról partícióra költöztetése jó lehet így?

Figyelt kérdés
Helyzet: csináltam egy Manjaro KDE edition 20.1 telepítő dvd-t, róla pedig egy 16GB pendrivera telepítettem a rendszert, hogy vallassam. Megszerettük egymást, megy is stabilan. Jól be van lakva, nem gondolom, hogy elölről kellene kezdeni a testreszabogatást. Laptopon szakítottam helyet neki, hogy rádobom akkor, és fel is klónoztam partclone paranccsal. Mivel van rajta egy öregedő Mint+Win7 dualboot, amit nem szeretnék lemészárolni, muszáj megkérdeznem: a sima grub helyreállító rituálé működni fog ebben a helyzetben? Keresgéltem választ, de nem tudok mit kitalálni, hogy ne csak az üres ssd-re klónozás meg a helyben letérdelt grub helyreállítása találódjon rá. EFI buherálásban egyáltalán nem vagyok járatos. Lehet szívás abból, hogy máshonnan rángattam oda a rendszerpartíciót? Mit lenne érdemes ellenőrizni-módosítani, hogy vélhetően csont nélkül lefusson egy grub repair procedúra?

2020. dec. 1. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Írd át a Grub configot.


Arch wikit ajánlom infonak ehhez

2020. dec. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Én azt javaslom, telepítsd fel a Manjaro-t a gépre, telepítsd fel ugyanazokat a csomagokat, amiket a pendrive-os Manjaro telepítettél, és másold át a home mappád tartalmát, főképp a .config és a .local mappákat!
2020. dec. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez átszaladt rajtam párszor ma. Nemsoká úgyis otthon koptatom a zacsit, aztán tényleg inkább a könnyű utat vállalom be asszem.
2020. dec. 1. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Én mindig úgy költöztetek rendszert, hogy simán fogom és átmásolom a / tartalmát az új lemezre. Aztán már csak a grubot kell beíratni.

Ezt mondjuk még hogyományos BIOS-os rendszeren csináltam, nem biztos hogy EFI-vel is jó lenne.

2020. dec. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A júzermappámat átdobtam, leellenőrizve a nyilvánvalót, hogy egyezik az UID. Néztem ott, hogy mindenféle xsession meg minden kérdeződik, hogy felülírja-e, hát, amíg ~\akármi volt, addig inkább mondom ne. Többi meg felülírja a régebbit... Nem hiszem, hogy jó ötlet volt, mert jópár dolgot, többek közt csomó kde beállítást újra kellett csinálni. Felülírni továbbra se mertem mindent, sajnáltam már a frissítéssel töltött időt behibázásra. Lényegében okés lett, csak jó lett volna előbb keresgélnem, hogy mit ne gyalulj felül a home mappában.


Vélhetően #4 megoldása teljesen jól működik, csak amikor bechrootolsz, akkor érdemes fstab meg mtab újragondolással indítani, ahogy az arch wikin is betolják arcba. Egyébként nem vágom, miért azt gondolja mindenki (én is) nehezebb módszernek, elvileg ennél még egyszerűbb is, és tényleg ugyanaz a rendszer lesz, max kicsit jobban egyben van a foglaltsági térkép.

2020. dec. 4. 17:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Elbénáztad.


"Többi meg felülírja a régebbit... Nem hiszem, hogy jó ötlet volt, mert jópár dolgot, többek közt csomó kde beállítást újra kellett csinálni."


Itt nyilvánvaló, hogy felül kell írni, hisz hogy mennének át a beállításaid?

Én a mostani rendszerem home mappám még Debian alatt kezdtem, aztán Ubuntu lett belőle, aztán Elementary OS, majd Kubuntu, és végül Manjaro.

Úgy vittem keresztül több disztrón keresztül a /home-ot, hogy alig kellett beállítani bármit is. Csak oda kell figyelni, mit írsz felül másoláskor, semmi másra nem kell figyelni.

Szerintem ez a legegyszerűbb, gyakorlatilag csak másolgatni kell. Előnye, hogy közben körül lehet nézegetni a ~/.config és a ~/.local mappákban, és az ott lévő szemetet kidobálni.

2020. dec. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!