Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Beszédhang hiány videóknál....

Wadmalac kérdése:

Beszédhang hiány videóknál. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Üdv, tisztelt kockák!

A következő problémába futottam bele:

A Win10-es gépemen hátul hangszórók vannak a jack-re dugva, elöl fejhallgató.

Szépen fel is ismeri, mikor melyik aktív, plusz ha éppen a TV a HDMI-n át, azt is és oda küldi a hangot, hangerő-szabályozónál ki is jelezve, melyik aktív.

De érdekes módon egyes videóknál, gondolom ott, ahol külön beszédhang-sávok vannak, a tévén vagy a hangszórókon szól minden szépen, de a fejhallgatón nincs beszédhang, háttérzene, egyéb hangok szólnak.

Akár MPlayer classic, akár VLC, akár mondjuk Netflix stream, fejhallgatón nincs beszédhang.


Hol keressem a beállítási problémát?

Turkáltam alapbeállításokban, Dolbyban, nem lelem, hol a gond, egyáltalán azt nem találom, hol van bármi infó és beállítási lehetőség a több hangsávval rendelkező videókról.


Előre is köszönöm a segítséget.



2020. dec. 10. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak tippelek. Mivel a beszédhangot általában középre panorámázzák a hangképben, az egyéb hangokat pedig valamelyest jobbra-balra, ezért akár kontakthiba is lehet, vagy valami olyan jellegű hiba, ami kioltja a középre tett sávokat.
2020. dec. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez egy sima bal-jobb sávos fejhallgató, szóval ami középről jön, az ugyebár egyszerre jön jobbról-balról. A fejes sztereója meg tiszta.

De azért nagyon köszönöm ,megvizsgálom, hogy lehet-e ilyen hardverhiba.

Először is felcserélem a hátsó-első jackeket.

2020. dec. 10. 12:07
 3/3 A kérdező kommentje:

"vagy valami olyan jellegű hiba, ami kioltja a középre tett sávokat."

Na ezért turkáltam a Dolby digital beállításaiban, hátha simán ott tiltja le valami a középsávot, de nem lelem.

2020. dec. 10. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!