Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Régebben a bandicam programmal...

Régebben a bandicam programmal vettem fel játékokat és tökéletesen visszatudtam nézni akadásmentesen szépen pörgött mint a játék. Most meg laggol vlcn meg media playeren is visszanézve + a kép is megáll meg pillanatra zöld háttér, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Másnál nem csinálja, meghibásodhatott volna vagy mi lehet a gond? Pl. elindítok egy full HD-s filmet ott semmi ilyen nincs és ezt most úgy nem értem, a driver friss lehet biztos meg szerintem ha driver gond lenne akkor ilyen 8-10 gb-s hd-s filmek se mennének olyan szépen. Rx 550 pulse 4 gb videókártyám van i5 4570 proci + 16 gb ram. Előre is köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!
2020. dec. 30. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Több oka is lehet, de a legvalószínűbb, hogy a hardveres dekóder nem ismeri azt a kodeket amivel kódolva lett, ezért a CPU próbálná meg dekódolni, de túl gyenge hozzá. Egyszer megjártam filmmel, véletlenül HEVC kódolásút töltöttem le amit a 12 éves VGA nem ismert, a még öregebb CPU pedig konkrétan kifingott tőle, 100% használat mellett 1-2 fps-el menő képfoszlányok jelentek meg, nem is rendes képkockák (pedig csak Full HD, nem is 4K). Az x264-et viszont simán dekódolta 11% kihasználtsággal (szintén Full HD).
2020. dec. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Uhh azigen az úgy elég komoly lehett :O valami megváltozott volna? mert régebben fullra pörgött ugyanúgy mint a játék , ugyanezzel a konfiggal lett felvéve pl watch dogsból cyberpunkból is és az a fura hogy még 1 régi metines videónál is azt csinálja, pedig nem változtattam semmin se és a videókártyával se lehet gond hisz nemrég fallout 76ztam, nem tudok rá jönni mi lehet :S
2020. dec. 30. 18:02
 3/3 A kérdező kommentje:
Megnéztem a processzort kb 10-20%-san használja ki , viszont a videókártya valamiért 100-n van míg egy bdrippes filmnél 25-30% és egy 1080p-s hd filmnél 50-60%, nem értem mi történhetett meg úgy igazából ezt a részét annyira nem értem, de szerinted/szerintetek lehet erre valami megoldás, hogy ugyanúgy menjen mint régen? (ha nem muszáj gépet nem tennék most újra)
2020. dec. 30. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!