Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire számít erősnek...

Mennyire számít erősnek manapság ez a laptop úgy összességében átlag felhasználás szempontjából?

Figyelt kérdés

2012-es, HP 655 Notebookról van szó. A processzor órajele 1.7 GHz, a RAM (DDR3) az eredetileg 4 GB-osról 8 GB-osra lett bővítve.

Böngészésre, tanulásra, munkára, online rádió-, és zenehallgatásra (Spotify) használom alapesetben.

A tapasztalatok: elketyeg a szerkezet, de szerintem azért lehetne gyorsabb is, pláne a rendszerbetöltésnél.

Így kb. 1.5-1.75 perc alatt van az asztalon, a bekapcsológomb megnyomásától számítva.

Egy informatikai szakember szerint sajnos ennek a típusnak a processzor a leggyengébb láncszeme, ami úgy emlékszem, azt mondta, hogy itt az alaplaphoz van forrasztva, nem cserélhető.

Remélem nem hordtam itt össze túl sok hülyeséget, igyekeztem összeszedni a fontosabb paramétereket, és hogy mikre használom.

Érdemes állandó újratelepítésekkel - fél évente/évente - tovább használni vagy nézelődjek újabb után?

Ugyanezekre használnám az újat is. Ár/érték arányban milyen típusokkal járok a legjobban, amik akár csak kicsit is erősebbek lennének, mint ez? Nyilván azért nem lenne szükségem ilyen használat mellett egy "bivalyra", de szeretnék egy jobbat...

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat!



2021. jan. 21. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
8 éves modell, és feltételezem abból sem egy felső kategóriás. Kb ennyit lehet elvárni tőle. Nyilván nagyon alap felhasználásra elmegy.
2021. jan. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Meg kellene nézni milyen háttértár van a laptopban. Merevlemezről SSD-re váltás éppen gyorsítana rajta, úgy használható azokra a dolgokra, amit említesz.
2021. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hát egy tiszta win10 újra telepítés és ssd van benne, akkor a betöltési idő redukálható 1 perc alá is kényelmesen.

Laptopok processzora nem csak ennél a típusnál, de a többinél se bővíthető. Amikor bejött, akkor se volt csúcskategória, kb 100 ezer ft-t mondanék, annyi pénzért ma már nem is lehet kapni új laptopot. Attól függ, h mennyit szánsz rá, de 250e Ft től kezdődik az a kategória most, ami már elfogadhatónak mondható.

2021. jan. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Már meglévő laptop, vagy meg akarod venni, és ha igen mennyiért?
2021. jan. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy van benne merevlemez és SSD is, utóbbi a CD/DVD meghajtóba lett időközben beépítve, de ezzel együtt is csak ennyit tud.

És Linux Ubuntu az operációs rendszer van rajta most 1 éve.

Alapból egy Win8as gép volt, többször újrarakva és Win10re frissítve.

Gondoltam, hogy ma kb. ilyenek az árfekvések.

Ez már a meglévő laptop, amiről szó volt, újat szeretnék, 200.000 Ft-ig, de akkor ennyiből nem kapok egy jobbat ezek szerint...

2021. jan. 21. 11:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
200.000 Ft-ból már elég jó laptopot tudsz venni.
2021. jan. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2021. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amit küldtem ryzen 5 3500u ssd 8gb ram ennyiért megéri
2021. jan. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!