Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szabad felhasználású diákhitel...

Szabad felhasználású diákhitelnél mindegy kamat szempontjából, hogy kötelező törlesztés vagy előtörlesztés címén fizetek többet az előírt havi részletnél?

Figyelt kérdés
kötelező törlesztésként fizetnék be egy plusz összeget, mert ha egy hónapban véletlenül elfelejtem időben elutalni, de kötelező törlesztés címén már fizettem annyit pluszban, mint az egyhavi részlet, akkor a rendszer azt érzékeli, hogy ott van többletem, előtörlesztésként viszont nem. kamat szempontjából ennek van jelentősége?

2019. febr. 1. 06:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, előtörlesztéssel jobban jársz, mert tőkét csőkkent, és onnantól kevesebb tőkére számítják a kamatot is. Nem tudok mekkor a havi törlesztőd meg a tartozásod, de a diákhitelnék járhatsz úgy is hogy a kötelező törlesztô csak a kamatra elég, vagy még arra sem.
2019. febr. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha többet fizetsz mint a kötelező akkor mindenképp rosszul jársz.


Ha kötelező törlesztőként befizetsz plusz 50 ezret akkor az a pénz csak áll ott úgy mintha otthon a fiókban állna.


Ha előtörlesztesz akkor 50 ezerrel csökken a tőketartozásod, tehát másnaptól napi 3 forinttal kevesebbet kamatozik naponta a tartozásod.


Ha viszont azt az 50 ezret állampapírba rakod 4,5% kamatra akkor az napi 5 Ft-ot kamatozik neked kamatadó levonása után. Tehát ez a legjobb megoldás. Mert az 5 Ft-ból simán fedezed a 3 Ft kamatot és marad 2 Ft.

2019. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es ne beszélj h.lyeségeket.
2019. febr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen hülyeséget? Van 1 millió diákhitelem az előtörlesztés helyett beraktam 1 milliót állampapírba az évente ad 38000 kamatot a diákhitel meg 22000 Ft-ot kamatozik évente?


Hülyeséget te beszélsz? Ezt írtad:

"a diákhitelnék járhatsz úgy is hogy a kötelező törlesztô csak a kamatra elég, vagy még arra sem"


Le vagy maradva 10 évvel, öcskös. A minimális törlesztő 8280 Ft. 4,5 millió diákhitel tartozásodnak kell lennie ahhoz, hogy ne fedezze a kamatokat ez a havi 8280 Ft.

2019. febr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Az első kommentet nem én írtam. Az más 71%-os volt. :)

A többire nem reagálok, mert mindenhova ezt a kamu sz.rt írod le.

2019. febr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem kamu, ezek a tények, mit nem értesz azon, hogy a diákhitel kamata 2,2% az állampapír kamata meg 4,5% (febr. 20-tól, jelenleg 4,1%).
2019. febr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem éri meg most semennyit visszafizetni a Diákhitel tartozásból. Nyilván a kötelező törlesztőt muszáj, de azon felül csak buksz vele - mindegy, hogy előtörlesztésként vagy törlesztésként teszed ezt.
2019. febr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A "kamu szar" pedig éppen annak a hangoztatása, hogy a kötelező törlesztés nem fedezi a kamatokat sem. Ez általánosságban soha nem volt igaz, most pedig csak egy nagyon kivételes esetekben lehet igaz. Ahogy fentebb elhangzott, 4,5 milliós tőketartozás kell ahhoz, hogy a minimális törlesztő ne fedezze a kamatokat. Jelenleg max. 350 ezer forint vehető fel félévente (korábban ez kevesebb volt), és 11 félév a jogosultsági idő (extrém esetben, kivételesen lehet 14 is). Oké, a kamatozás már a tanulmányi évek alatt is történik, így némileg magasabb a tőketartozás, mire törleszteni kezdesz, de a másik oldalról meg azt kell hozzávenni, hogy a minimális törlesztő csak az első 2 évben igaz. Utána már a korábbi jövedelmed szerint valószínűleg többet vagy köteles fizetni, így ma már nagyon nehéz azt összehozni, hogy a kamatokat se fedezze a kötelező összeg.
2019. febr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!