Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Indokolatlanul szaggatnak a...

Indokolatlanul szaggatnak a játékok a számítógépemen. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Nem rég vásároltam egy számítógépet, ha kikapcsolom a játékoknál a vsync-et 120 fps-em van, de ennek ellenére is laggol. Ha bekapcsolom akkor stabil 60 fps mellett is ugyan ezt teszi. Nem durva lag, de szemmel határozottan észrevehető és zavaró.

A gép specifikációi:

Gpu: sapphire radeon rx 580 nitro+ limited edition

Cpu: amd Ryzen 5 2600x

Ram: 16 gb ddr4

(Én a tápegységre gyanakszom hogy nem képes kiszolgálni a gépet, szerintem meg van hibásodva, 650w-os. Illetve arra is gyanakszom hogy a monitor nem képes elég gyorsan frissíteni a képet.)

A segítségeteket előre is köszönöm!



2021. jan. 28. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy 650 Wattos, de milyen márkájú?
2021. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meg akkor vsyncnél helyre kellene állnia, hiszen felére esik a fogyasztás az fps korlát miatt. Én elvetném a tápot. Valami szoftveres gondra tippelnék. Elsősorban driver. DDU-t neki, aztán mehet a driver telepítése a hivatalos amd oldalról
2021. jan. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Prittec táp van benne. Már több féle driverrel is próbálkoztam, egyik sem hozott jobb eredményeket.
2021. jan. 29. 08:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha van olyan barátod/ismerősöd/rokonod aki nélkülözni tudja a saját videokártyáját egy kis teszt erejéig, akkor kérd meg adja oda neked. Ha a probléma ugyanúgy fennáll, akkor legalább a videokártyát kizárhatjuk a problémaforrások közül.
2021. jan. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!