Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Indokolatlan lefagyások, fps...

Indokolatlan lefagyások, fps laggok. Valakinek van ötlete?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy Samsung laptopom, újonnan vettem, nincs még egy éves.

Konfiguráció:

Corei7 2,4ghz*4

8gb ram

Intel HD graphics 4000

1TB HDD

Windows 8 oprendszer


A laptop egy darabig tökéletesen működött, egészen az 5. hónapig amikor is egy este játék közben egyik pillanatról a másikra kikapcsolt, és nem kapcsolt vissza soha többet. Elvittem márkaszervizbe, ahol alaplap csere mellett döntöttek. Ki is cserélték, a laptop azóta működik, de másik probléma jelentkezett.

Bekapcsolás után a laptop rendesen működik. Ugyanazokkal a játékokkal játszom amikkel eddig, és ugyanolyan jól futnak ahogyan eddig. Azonban egy bizonyos idő után, látszólag minden ok nélkül az fps 1-re esik, és gyakorlatilag lefagy a gép. A hang is akadozik, és magához sem tér ez után már. Újra kell indítani a laptopot, újraindítást követően megjavul egy darabig.

Egyik ilyen lagg alkalmával kierőszakoltam belőle egy feladatkezelőt, de semmi érdekeset nem találtam a folyamatok között. A lemezre azonban 100%os terheltséget írt.


A történethez még hozzátartozik:

Én úgy tudom, hogy alaplap csere után a windows-t újra kell telepíteni. Amikor visszakaptam a csere után minden adatom megmaradt. Amikor a pultos lányt kérdeztem aki kiadta a szervízből, hogy újra lett-e telepítve nem tudott rá válaszolni.

Okozhatja ez a gondot?


Van ötlete valakinek?


Mivel a probléma nem állandó, csak időszakosan jelentkezik eléggé tartok a márkaszerviztől.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. máj. 18. 23:03
1 2
 1/12 CspCsj ***** válasza:

Merevlemez milyen állapotban van? [link]


Hőmérsékletek nem magasak? [link]

2014. máj. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ.

A sentinel 100%-ot ír teljesítményre és kondícióra is.

A hőmérséklet adatokat mértem már, minden határértéken belül van.

2014. máj. 18. 23:20
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Alaplapcsere után csak akkor kell Windowst újrarakni, ha az alaplap típusa (illetve chipset típusa) más. Ha ugyanolyanra cserélik, akkor nincs probléma.

Megjegyzés: játékra nem notebook a legmegfelelőbb. Nem tudom, Samsung gépek hűtésére mennyire figyeltek oda, de érdemes lenne megnézned, meddig megy fel a hőfok - csak, hogy hosszú ideig tudd még használni a gépet.

2014. máj. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
FPS dropok meg amiatt is lehetnek, mert HD4000 nem éppen játékra van, driverei sem erre vannak optimalizálva.
2014. máj. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

5 hónapon keresztül kitűnően futottak ugyan azok a játékok, soha nem volt ilyen gondom. Úgyhogy nem a hardwer milyenségével lesz a probléma. Az assassin's creed 4-et kijátszottam rajta, viszont most a LoL is akad :)

A LoL meg a kenyérpirítón is elfut... :D


vásárláskor az elsődleges szempont nem a játék volt, de a kérdés szempontjából ez most teljesen lényegtelen

2014. máj. 18. 23:31
 6/12 anonim ***** válasza:

Amúgy a laptop nem játékra való. Hiába mossák bele a vásárlók agyába. Kitalálták ezt, mert jó üzlet.


OFF

Ami pedig a Samsung-ot illeti, én is találkoztam brutál jó laptop-pal, i7, 6 GB RAM, mégis lassú, mint állat. Hát eddig nincs jó véleményem a samsung laptop-okról. Nem is valósuínű, hogy veszek ezek után.

2014. máj. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

OFF

Nem tudom, Te nem tudsz olvasni? A pénzemet keresem a laptopon, munkaeszköz. Nem játékra vettem, de ezen felül munka után játszok is rajta. És eddig működött, úgyhogy hiába magyaráztok, hogy nem arra való... Nem Call of Duty Ghostot akarok játszani rajta max grafikán..:


Ha nem tudtok válaszolni a kérdésre, akkor inkább ne kommenteljetek.


Egyébként megoldódott a probléma.

A windows legutolsó frissítésével a videókártya vezérlője nem volt kompatibilis. (Kimaradt a leírásból, hogy van egy + radeon kártya a gépben)

2014. máj. 28. 08:19
 8/12 anonim ***** válasza:

Na igen, ha nem volt fent a diszkrét videokártya drivere, akkor a HD4000-et használta játékhoz, ami, ugye, mint írtuk, nem arra való. De ha ezt a jelentéktelen információt elfelejtetted megosztani velünk, akkor nehéz lett volna kitalálni.

Mindegy, lényeg, hogy megoldódott a problémád!

2014. máj. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Úgy ahogy mondod, és igen tudom, hogy lényeges információt hagytam ki :) Mea culpa..

De köszönöm azoknak akik segíteni próbáltak

2014. máj. 28. 09:45
 10/12 anonim ***** válasza:

OFF

"Nem tudom, Te nem tudsz olvasni? A pénzemet keresem a laptopon, munkaeszköz. Nem játékra vettem, de ezen felül munka után játszok is rajta."


Hol írtad le korábban, hogy ez neked munkaeszköz? :D Azért panaszkodtál hosszú sorokon keresztül a kérdés leírásában, hogy nem tudsz játszani. Egy szó sincs arról, hogy te ezzel a géppel dolgozol csak annyi, hogy nem a játék volt az elsődleges szempont laptop vásárlásakor. Mégis a játékok nem megfelelő működése volt a legnagyobb gondod.


Ettől függetlenül marha érdekes, hogy 2 ismerősöm is folyamatosan szenved, hogy nem megy a laptop-ja úgy, ahogy kéne. Nos, mindkettő Samsung!! Még mindig ugyanaz a véleményem a samsung-ról, mint eddig.


#6 voltam.

2014. máj. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!